Travesti kocası! Travestiyle bir erkeğin çapraşık ilişkisi

09.05.2021
Travesti kocası! Travestiyle bir erkeğin çapraşık ilişkisi

Travesti kocası nedir?

Travesti kocası veya travesti kocalığı diye ayrı bir tanım yoktur. Yazıda bahsi geçen koca, ve ortaya çıkan tarifsiz detaylar, gerçek hayattaki karı koca normları baz alınınca ortaya çıkmaktadır. Türkiye’de, travesti ve erkekler arası ilişkilerin bazılarına basit bir bakış açısıdır. Çoğunlukla her iki tarafın da sessizce anlaştığı veya anlaşamadığı bir ilişki türüdür. Bu ilişkide karlı çıkanı travesti kocasıdır. Zarar gören ise yer yer farkında olmayan veya içinde olduğu sıkışık psikolojinin kurbanı olan travestinin kendidir. 

Travesti kocası bunu görmezden gelmek zorunda

Travestilerin çoğunun kocası, travesti olan sevgilileri ne işle meşgul bilmezler. Ancak onlar hariç bütün dünya bilir. Onun işi zaten bilmemektir. Çünkü bilmesi racona ters. 🙂 Çünkü bilirse kendisi de travesti olan da bilir ki yolları ayrılacaktır. Aslında yolları gerçekten ayrıdır da. Çünkü bu adam tabiki de travestinin ne iş yaptığını bilir. Zaten doğru düzgün biri olsaydı, ya bu travestinin kocası olmazdı, ya da bu yazının konusu olan travesti türü olmazdı. Hasbel kader örnekler emsal teşkil etmez. Kimse üstüne alınmasın lütfen.

Şimdi bizim kültürümüz gereği bir erkek sevgilisinin ne iş yaptığını bilir. Sevgilisi seks işçiliği yapıyorsa bunu kabul etmez. Hani genel norm böyle iken bizim travestinin kocası da bu norm’dan geri kalır mı ? Kalmaz tabiki. Çünkü travesti normal bir kadındır ve arıyla namusuyla telli duvaklı gelin olarak varmıştır bu kocaya. Hal böyleyken travestinin seks işçiliği yaptığı gerçeği asla dile gelmez. Bizim travesti kocası erkeğimiz, alnının teriyle çalışır travesti de sırf bu hikayenin masum çiçeği olmak için her şeyi karşısına alıp, aşkı için bu fukara hayatı seçip travesti olmuştur. 

Öyle ki… Sırf kocası mahcup olmasın diye kocası evden çıkarken cebine para bile koyar. Eve alnının teriyle para getiren koca da bu para nerden geliyor diye sormaz. Sormaz tabi….! Çünkü erkek ya sormak istemez…! Alnının teriyle kazanarak eve getirdiği parayı travesti karısı biriktirmiştir de ‘oradan vermiştir zaten’ diye düşünür. Her iki tarafta buna inanır. Bu tür ilişkilerde çok sayıda parametre vardır 🙂

travesti kocası
Salvador, Brezilya – Ekim 3, 2015: Pituba Salvador’da gece çalışan bir travesti (BA).

Alıkma bilmiyor

Bu durum çoğunlukla travestilerin kendi ortamında bile makara olur. Örneğin, bir travesti bir erkekle 2 3 aydır ilişki yaşıyordur. Travestinin evine girip çıkmaya başlamıştır, kocası falan gibi davranır. Travestinin diğer travesti arkadaşları da vardır ve ara ara gelip gidiyorlardır. Tabi çok detaylar bir yana. Bizim travestinin arkadaşı bizim travestiye direk sorar

A: Para veriyor mu hiç bare?

B: E tabi canım, eve gelirken eksik gedik var mı diye sorar? Bazen ben sormadan getirir. 

A: Biliyor mu çalıştığını? 

B: Alıkma bilmiyor

Yeteri kadar samimilerse bu muhabbet uzar ve bazen tartışmaya döner. Çünkü A travestisi bu olayda bir terslik olduğunu anlar. Asıl sorun B travestisinin kendi kocasının ne iş yaptığını bilmediğini iddia etmesidir. Hani olgun bir biçimde evet biliyor ama konuşmuyoruz dese belki herkesten saygı görür. Ama bu minicik tatlı yalan her şeyi bitiriyor. A travestisi de nasıl bilmez ayol diye devam ettirir ve muhabbet uzar gider.

Ya gerçekten bilmiyorsa?

İşin en yürek burkan tarafı da burasıdır. Bazı travestiler sevgililerine barda çalıştığını vs gibi işler yaptığını söyleyip seks işçisi olduğunu saklar. Travestinin bu davranışını fırsat bilen ‘erkek’ tarafı da bu kırılgan noktadan istifade eder. Yukarıda da bahsettiğimiz gibi töreler buna izin vermez. Bazı erkekler bu töreleri arkalarına alıp travestilerle olan birlikteliklerini söz konusu travestiye karşı meşrulaştırıcı bir bahane gibi psikolojik baskı yapma aracı olarak kullanabilir. Özellikle de ilişki de sevgi ve aşk söz de karşılıklı ancak çoğu zaman tek taraflıdır. Travesti bundan manen zarar gören taraftır.

Sanırım anlatamasam da ne demek istediğim anlaşılmıştır. Anlaşılmış ise biraz anlatabilmişimdir değil mi ? Bir sonraki yazımda görüşmek üzere. 

YAZAR BİLGİSİ
Merhaba, blogumuza yazar olarak katılmak ve içerik göndermek için kayıt olmanız yeterli. Veya başka soruların varsa angelsturkiye@outlook.com adresimizden iletişime geç. ;)
YORUMLAR

Bir Cevap Yazın

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Translate »