Hakkımızda

Lgbtarkadaslik.com blogumuz zaman zaman güncellenen bir blog sitesidir. Dilerseniz yazılarınızı blog sitemde paylaşmak için mail atabilirsiniz. Bloglarımın çoğunluğu bir hayli uzun, özgün ve tamamen orijinaldir. Bildiğim, deneyimlediğim, fikir sahibi olduğum hususlarla alakalı paylaşımlarımdan haberdar olmak için bloguma abone olabilirsiniz. Çünkü blogum, dişe dokunur şeyler paylaşmaya özen gösterdiğim bir blog sitesidir.

Blogumdaki içeriklerin, işe yarar türden olması için elimden geleni yaptığımı ve çok daha iyisinin olabileceğin bilincinde olduğumu belirtmek isterim. Ancak ayırabildiğim vakit veya toplam iş gücü ile şimdilik bu kadar içerik üretebildim💖✌ Lütfen yazılarınızla katılmak isterseniz iletişime geçiniz.

Blog kategorilerindeki tüm yazılar kişisel deneyimlerimiz, bilgimiz ve tarafsız gözlemlerimiz sonucu yazılmıştır. Burası Türkiye’deki bazı gay magazin siteleri konseptinde sürekli paylaşım yapan bir haber sitesi değil, kişisel bir blog sitesidir. Burada her gün veya belli bir düzende içerik paylaşılmaz. Değişik aralıklarla LGBT bireylere veya herkese yönelik, yer yer çapıcı başlıklar, olası tüm açılardan ele alınmış olup, çoğunlukla, uzun soluklu ve rastgele tarihlerde paylaşılmıştır.

Ana kategoriler:

Lgbti: Genel olarak Lgbt içerikli tüm yazılar bu kategoride. Bildiğiniz şeyler yani

Arkadaşlık siteleri: Bu kategoride genel olarak çöpçatan servislerinden bahsediyoruz. İşin magazin kısmı da buna dahil.

Gay arkadaşlık: Bu kategori tyine aynı şekilde gay arkadaşlık site ve uygulamalarını çoğu açıdan ele alan yazılarla dolu.

İlişkiler: İlişkiler kategorisi yine çoğunlukla güncelliğini hiç yitirmeyecek türden. Çünkü insanlar arasında gelişen parametrelerin dinamikleri hep aynı. Ve bu dinamikler teknoloji kadar hızlı değişmiyor. İnsanlar ve yaşam’a dair olan bitenleri ilişkiler kategorisinde paylaştım. İlginç bulduğunuz içerikleri paylaşmanızın müthiş etkisi olacaktır. Yani ilişkiler hakkında çok şey söylemeye gerek var mı? Aslında evet var! Olmasaydı bu kategori olur muydu? Olmazdı elbette 🙂 İlişkilere istinaden tüm yazdıklarımız bu alt kategoride

Travesti: Bu kategori genel olarak travestilik, Türkiye’de travesti olmak ve kavramların karmaşasını netleştirmek ve özellikle travestilik olgusu hakkında farkındalık katmak için oluşturulmuştur

Lubunca denemeler: Açıklamaya gerek var mı 🙂 İleri düzey lubunca seviyesinde yazılar bu kategori de.

Galeri: Tüm fotoğraflar galeriler kategorisinde

Teknoloji: Özellikle teknoloji alanında 3 4 sene önce yazılanın 3 4 sene sonrasıyla tutuşmaması veya güncelliğini korumaması da söz konusu. Bu yüzden bu blog sitesinde değindiğim bazı konuların uzun süre güncelliğini korumasını beklemekteyim. 

Teknoloji deyince akla ilk gelen mobil cihaz haberleri genelde teknoloji ve haber sitelerinin uzmanlığı. Yani bu blog sitesinde öyle haberler yok! Zaten ülkemizde buna yönelik yayın yapan yeterince web sitesi bulmak mümkün. Bu yüzden internet ve teknoloji gündeminden sürekli güncel haberleri paylaşmaktansa en az 3 – 5 yıl güncelliğini koruyabilecek daha genel başlıkları ele almaya çalıştım. Bu bağlamda bu blogdaki, teknolojinin bazı açılarını ve kişisel görüşlerimizi orijinal bir üslupla değerlendirmeye çalıştığım başlıkların, uzunca süre okunma değerini korumasını beklemekteyim.

Örneğin, genel rutinde olmadığı halde kategorideki Blogger ve WordPress kıyaslama konusu güncelliğini yitirdi ve bunu yeniden düzenlemek durumunda kaldım. Çünkü bahsi geçen bu 2 platform haberleri, teknolojik cihazlar kadar çok evrim geçirmiyor ve 3 5 sene de bir ele almak konuların güncelliğini koruması için yeterli.

lgbtarkadaslik.com blogumuz, kayıt olabileceğiniz bir arkadaşlık servisi hizmeti sunmaz. blogumuzda tanıtımını yaptığımız gay arkadaşlık ve sosyal ağ sitesi Angelsturkiye platformuna kayıt olmanız gerekmektedir

Dilerseniz sık sık güncellenen sosyal medya hesaplarımızı takibe alabilir veya topluluk ve sohbet servisi AngelsTurkiye projemize katılabilirsin. Orada belki arkadaş edinmen olasılıklar dahilinde 😉

Proje hakkında

Bu blog sitemizde yeni nesil gay sohbet sitesi projemizin tanıtımını için paylaşılmış içerikler görebilirsiniz. yönleneceğiniz site aracılığıyla söz konusu projemizin sosyal medya hesaplarına ulaşabilir ve hakkımızda veya vizyonumuz sayfasından çok daha fazla bilgi bulabilirsin. İlginç özellikleriyle öne çıkarmaya çalıştığımız sohbet sitesi projemiz kameralı ve sesli görüşme özelliğinin yanı sıra üç boyutlu sohbet odalarını da bünyesinde barındırmaktadır. Projemiz henüz başlangıç aşamasında olmasına rağmen sosyal medya kanallarımızdaki görünürlük çalışmalarımız sayesinde yaklaşık 10.000 üyeye ulaştık. Projemiz görünürlüğünü sadece blog yazıları ve sosyal medya kanalları üzerinden sağlamaktadır.

Neden sosyal medya kanalları

Sosyal medya kanalları Google’ın ücretli reklamlarına kıyasen daha uzun vadede daha kalıcı bir kullanıcı kitlesi demektir. Özellikle Tumblr Twitter Pinterest Facebook gibi sosyal medya kanallarımızdan gelen tüm üyelerimiz sosyal medya kanalları ile projemizdeki üyeliklerini etkinleştirmiş kişilerdir. Bu kişiler oluşturmaya çalıştığımız İlk 10000 üyenin arasına girmiştir. Sosyal medya kanallarımızdan tanıtımını yaptığımız gay sohbet sitemiz ilk hedefimize ulaştıktan sonra, Google reklamlarını etkinleştirmek planlarımız arasında. ayriyeten belirtmek isteriz ki bu tarz arkadaşlık siteleri ve benzeri gay sohbet kanalları öncelikle sosyal medya kanallarındaki görünürlükleriyle var olmaya başlarlar. Bu bağlamda denebilir ki çevrimiçi bir topluluk oluşturmak zaman meselesidir.

Haricen size sunduğumuz gay sohbet projemizin yüzde 90 oranda ücretsiz olması özellikle çok daha fazla kişiyi projemize getirecek olan ücretli Google reklamlarına başlamanızı geciktiren diğer faktörler arasındadır. Yani kişilerden herhangi bir kazancımız yok. Ariyeten şunu da eklemek gerekir ki bu ve benzeri reklam çalışmalarına başlamadan önce projemizin halihazırda belirli bir kullanıcı sayısına ulaşmış olması çok daha avantajlı ve yerinde atılmış bir adım olacaktır.

Projemize çok uzun bir süre boyunca tamamen ücretsiz sunmaya çalışacağız. Bu süreci mümkün olduğu kadar uzun tutmak için projemize Google reklam ortaklığı ile Entegre ettik. bu reklam ortaklığının yıllık bazda sunucu masraflarımızın hepsini veya bir kısmını karşılamasını beklemekteyiz. Böylece projemizi mümkün olduğu kadar ücretsiz kalmasını sağlamak için önemli faktörlerden bir tanesini gerçekleştirdik.

Google reklamları hakkında

Google reklam ortaklığı onay alması zor bir süreçtir. Bu bağlamda projenin Google’ın tüm kullanıcı politikalarına ve reklamveren politikalarına uygun bir alt yapı sunması gerekmektedir. bu durum projemizi gönül rahatlığıyla ve güven içinde kullanabileceğiniz anlamına gelmektedir. özellikle Türkiye’deki diğer bütün yerli eşcinsel arkadaşlık ve sohbet uygulamaları arasında Google Adsense reklam ortaklığını alan ilk blog ve Arkadaşlık sitesi servisi olduğumuzu da bilmenizi isteriz. Kullanıcılarımız dilerse çok küçük bir miktar karşılığında reklamları kaldırabilirler.

Sıradan Gay sohbet sitelerine görece daha ilginç bir alternatif

Gay sohbet sitesi projeniz özellikle tasarım ve kullanıcı kolaylığı açısından çok daha güçlü bir arayüze sahiptir. Kusursuz yazılım muhteşem tasarımla birleşti. sıradan gay sohbet odalarının yanı sıra diğer birçok interaktif özelliği kullandıkça keşfet.

Uygulama mağazalarından indirebilirsiniz

projemiz kurulduktan kısa bir süre sonra önce Android ve daha sonra Apple Store mağaza uygulamalarının gerektirdiği tüm güvenlik prosedürleri yerine getirdikten sonra aynı anda her iki platformda da uygulama marketleri arasında yerini almıştır. Ancak Apple mağaza girişimizi ilk yıldan sonra, yıllık maliyetten ötürü kaldırdık. Çünkü Applestore her sene yıllık ücret istiyor ve ücretsiz bir proje olduğumuz için bunu ödemeye şimdilik gerek duymuyoruz. Kullanıcılarımız dilerlerse tarayıcı üzerinden de rahatlıkla ulaşabilirler.

Translate »