En popüler arkadaşlık siteleri – Türkiye’de popüler olanlar

13.06.2021
En popüler arkadaşlık siteleri – Türkiye’de popüler olanlar

En popüler arkadaşlık siteleri sizce hangisi? Siz hangisini kullanıyorsunuz? Hangilerinde zaman zaman görsel değişiklik oluyor? Bu arkadaşlık sitelerinden birine üye olan genellikle diğerinde de üye olabiliyor veya bir diğerini tercih etmiyor. Arayışlar başka insanlar başka olasılıklar ve aşklar da başka oluyor haliyle. Bu yazıda Türkiye’nin en popüler arkadaşlık siteleri konusuna değindim.

Türkiye’nin En İyi Arkadaşlık Siteleri ve Google’da İlk Sayfada Olanlar

Bu blog sitesinde arkadaşlık siteleriyle alakalı değişik yazılar bulabilirsiniz. Bu blog zaten özellikle Lgbt kesme ithafen, yer yer çarpıcı yer yer faydalı başlıklar içeriyor. Kızlardan çok bahsetmedik çünkü kızlarla ilgili her şeyi ele alan başka siteler var. 

Kızlar soruyor iyi bir örnek. Ancak kızlar soruyor arkadaşlık sitesi olmaktan uzak kendine özgü bir konsepte sahip. Ama site bomba bunu da söylemeden geçemeyeceğim. Bu blog sitemizde en bilinen ve en popüler eşcinsel arkadaşlık sitelerine de yer verdik. Dilerseniz ana menüdeki arkadaşlık siteleri kategorisinden bakabilirsiniz. Lgbt içerikli paylaşım ve sitelerle alakalı içerikler paylaşmışken birazda Heteroseksüel arkadaşlık sitelerinden bahsetmek fena olmazdı. Keza arkadaşlık sitelerinin çoğunluğunu heteroseksüel kişilerin oluşturduğu en popüler arkadaşlık siteleri hangisidir? Belki haberiniz yoksa diye sizler için sıraladık. İşte Türkiye’nin en popüler arkadaşlık siteleri. Altını tekrar çizelim. Bu sitelerde sadece kadın ve erkekler için üyeliklere izin veriliyor. Bu bir konsept meselesidir ve anti-lgbt oldukları anlamına gelmez.

Türkiye’de en bilinen arkadaşlık siteleri

Bu alanda en iyi ve oldukça popüler olan isimlerle başlayalım. Sıralama en popüler olandan daha az popüler olana doğru gidiyor değil. Ancak arama sıralamalarına bakmadan önce ismen bildiklerimize öncelik verdik. Keza bu sitelerin çoğu neredeyse bazılarının bebekliğinden beri var. Diğerlerine de değinmeye çalışacağız ancak hepsini tek tek deneyimlemek fazla vakit gerektiriyor. Üye olup inceleme fırsatı buldukça bu sayfayı güncelleyeceğim. 

SiberAlem: Yanızlığın Alemi yok 

Benim aklıma ilk gelen Siberalem.com Kurulalı herhalde en az Facebook kadar eski demek neredeyse olası. Kuruluş tarihi 2000 olarak görünüyor.

En popüler arkadaşlık siteleri
siberalem main page
En popüler arkadaşlık siteleri
siber alem login
En popüler arkadaşlık siteleri
siber alem profile edit

Profil bilgileri bölümü hiç bitmeyecek kadar çok opsiyon sunuyor. Tüm kullanıcıların bu kadar çok profil bilgisini dolduracağı yer olması aslında fena değil. Ne kadarı doldurur tartışılır ancak kullanıcıların bazıları da var ki tüm alanları sonuna kadar doldurmayı tercih ediyor.

En popüler arkadaşlık siteleri
siber alem search people

Siber alem dünyaya açılmasa da Türkiye’nin en popüler arkadaşlık sitelerinin başında geliyor. E tabi dünyaya açılmak da göreceli bir kavram. Nihayetinde çevrim içi bir site ve mutlaka dünyanın farklı ülkelerinden üyelikleri vardır. Ancak başka dillerde destek verdiklerine dair herhangi bir bilgi yok. Yaklaşık 5 milyon üye sayısı ve Türkiye’nin her yerinden katılım sayısı açısından en çok kullanıcıya sahip olan Siberalem ve bahsedeceğim diğerleri (emin olmamakla birlikte) anonim kullanıcılara izin vermiyor. Bu ve benzeri nam salmış siteler telefon numarası doğrulaması isteyebiliyorlar bunu da belirtelim. Ciddi ilişki arayanların uğrak noktalarından olan Siberalem bir çok gazete ve haber sitesinde, evlilik hikayeleriyle adından çok bahsettirmiştir. Ayrıca ‘Yalnızlığın alemi yok’ sloganıyla, site adı tam bir uyum içinde. E zaten bu sektörde isim yapmak doğru sloganlardan da geçiyor diyebiliriz. Siberalem bunu en iyi yapanlardan. 20 yıldır çevrim içi bunu da belirtelim. Google reklamlarında da ayrıca en büyük arkadaşlık sitesi olduklarını belirten sloganlarını görebiliyorsunuz. 

Küçük bir eleştiri: Siber alem gibi ülkemizde en bilinen en büyük arkadaşlık sitesinin web ve mobil ara yüzünün çok daha iyi olmasını beklerdik. Elbette bizden çok daha iyi bildikleri kendilerince bazı sebepleri vardır elbette. Ancak tüm dünyayı kasıp kavuran çok büyük rakiplerin biraz gerisinde kaldıklarını söylemek mümkün. Konuşacak birilerini bulma ihtimali bir hayli yüksek.

Pembe Panjur: Mutlu hayatların başlangıcı

Herkesin klasik hayallerini süsleyen pembe panjurlu bir ev konseptinden yararlanıldığı son derece ortada olan ismiyle, bir hayli popüler olan bir diğer proje ise Pembepanjur. Bu projede ilk dikkatimizi çeken Cinsiyetinizi belirttiğiniz an karşı cinsi otomatik olrak aradığınız partner olarak seçiyor olması. Yine altını çizmek istiyorum; Bu anti-lgbt bir tutum değildir. Yukarı da da belirttiğimiz üzere bu bir konsept meselesidir. Pembe panjur instagram hesbaı

En popüler arkadaşlık siteleri
En popüler arkadaşlık siteleri
En popüler arkadaşlık siteleri

En popüler arkadaşlık siteleri

Kişilik envanteri soruları: Partnerinizin giyim tarzına kadar ayrıntılandırılmış ve kullanıcının fikri soruluyor. Bu sorular bi müddet sonra sıkıcı olsa da, olması hiç fena değil 👍

Pembe Panjur sitesinin ana ekranında yazana göre:

PembePanjur sizin karakterinizi, kariyerinizi, eğitiminizi ve daha bir çok faktörü değerlendirir, ve bu analiz sonucunda size uygun üyeleri tespit eder. Bu analizdeki esas hedef bir ömür boyu birbirleriyle mutlu ve huzurlu yaşayabilecek kişileri eşleştirebilmektir.

Pembe panjurda uzunca bir kişilik envanteri, yani yaklaşık 50 60 soru var. Bu envanter tabiki de size en iyi partneri sunabilmek için yapılmış bunu aklınızda tutun. Ayrıca bu soruları atlamak mümkün değil ve hepsini cevaplamanız gerekiyor. Bu kadar çok soru cevaplamak zorunda olduğunuz bilgisi ilk kayıt esnasında bihaber olduğumuz bir konu. Ancak tam kayıt oldum derken karşınıza bütün bu sorular çıkıyor. Aslında hiç de fena sorular değil. Zira pembe panjurlu o evde mutlu olacağınız kişiyle birlikte yaşamak hiç kolay değil 😂

Bu eşleştirme algoritması aslında bir çok web sitesinde benzer şekillerde kullanılıyor. Ancak Pembepanjur bunu biraz daha fazla ciddiye alıyor olsa gerek ki kişilik envanteri sorularını bir hayli detaylandırmış. E söz konusu ciddi ilişki değil, bir ömür boyu birlikte yaşayacak kişileri bir araya getirmek ciddi bir iddia. Ha birde pempe panjurlu ev gerçeğini hep göz önünde bulundurun lütfen 🙂

Eçift: Ask burada başlar

Ecift.com yine bilinen bir diğer popüler arkadaşlık sitesi servislerinden biri. Sade ve basit arayüzüyle, Siberalem kadar olmasa da popülaritesi en yüksek sitelerden biri. Sloganları ise çok daha iddialı: Aşk burada başlar

Eçift diğer sürekli gördükleriniz gibi ciddi arkadaşlık ve evlilik sitelerinden birisi. E tabi bunlar sadece sloganlarda yazılı olanlar. Gerçek hayatta, yani teoriden pratiğe geçildiğinde durumlar ne derece ciddi tartışılır. Bu ifade sadece ecift.com için değil, Siberalem ve diğer pek çok benzeri arkadaşlık siteleri için geçerli bir durum. Yani kendi sitemizin tanıtımında da belirttiğimiz üzere söz konusu insan olunca sonuçlar asla hesaplanamaz. Klasik olarak alışkın olduğumuz vitrin bölümü tasarımın en üstünde görülebiliyor. Kullanıcıları kaydırarak (swipe) görebileceğiniz bir modül göremedik. Oysaki çoğu arkadaşlık sitesinde olmazsa olmazlardandır swipe özelliği. Onun dışında üyelerin tümünü birden görebileceğiniz bir sayfa bulamadık. Sitenin diğer sayfalarında bir iki kodlama hatası söz konusu. Profesyonelce değil ama popüler mi popüler 👍

Ecift web sitesinde de diğerlerinde olduğu gibi standart üyelik ve gold üyelik söz konusu. Standart üyelik ve gol üyelik farkları hizmetler sayfasında açık bir şekilde belirtilmiş.

Kişisel Özet Kararımız

Yukarıda bahsi geçen sitelerin hepsi de partner bulma sürecinde en etkili ve zaten en popüler olanlarından. En popüler isim ille de en iyi deneyimi sunacak diye bir durum yok elbette. Keza en bilinen en popüler olan Siber Alem arkadaşlık siteleri içinde en iyisi demek doğru değil. Ama Türkiye’de en popüler isim. Yazının başlarında da bahsettiğimiz gibi Siber alem sade ve değişik aralıklarla güncelleme alan başarılı bir arayüze sahip. Eçift sitesi de hem sade hem kullanım açısından iyi bir deneyim sunmuyorlar. Daha dürüst olmak gerekirse bir hayli demode bir kullanıcı ara yüzüne sahip olduklarını söylemek mümkün. Örneğin yurt dışı kaynaklı Tinder veya Meetme siteleri de çok sade ancak çok işlevsel bir mobil tasarımları var. 

Bu bağlamda yukarıda ki 3 arkadaşlık siteleri arasında, bizce Pembe panjur (kişilik envanteri sorularını çok sorun etmezseniz ki bizce hafif sorun) hem kullanıcı deneyimi hem de site ara yüzü açısından en iyisi. Zaten Google’da ilk sayfada en üst sırada olması tesadüf olamaz. Yukarıdaki sitelerden hiç birisi bize bu tanıtım yazısı için tabiki para ödemiyor ve tamamen tarafsız gözlemlerimizi paylaşmak istedik. Bu yazıda kendilerinden bahsetmemizi isteyen olursa iletişim formundan bize yazabilirler. Üyelik açarak ve deneyimleyerek görüşlerimizi ekleyebiliriz.

Google sıralamasında olan diğer arkadaşlık siteleri

Sıralamada olan diğer sitelerde var elbette. Özellikle arkadaşlık sitelerinin bu kadar popüler olması söz konusu olunca herkes bir yarış içinde ve doğal olarak ilk sayfada olan siteler hem kullanıcı sayısı açısından hem de reklam maliyeti açısından bir hayli şanslılar ve tabiki karlı demek mümkün. işte Henüz hiç fikir sahibi olmadığımız ve üyelik açarak deneyimlemediğimiz diğer siteler.

Elbette değinmek, bahsetmek gereken bir çok diğer arkadaşlık siteleri de söz konusu. Hatta yıllardır bilinen diğer bazı başka siteleri de ismen biliyoruz. Ancak yazımızda bahsettiklerimiz özellikle kullanarak deneyimlediğimiz bilgi sahibi olduğumuz arkadaşlık siteleridir. Güvenle kullanabilir ve partner arayışınızda işe yarar sonuçlar alabilirsiniz. Elbette partner bulabilme olgusu siz ve profilinizle alakalıdır. Belki bazen çok popüler olan bir sitede bile partner bulma konusunda zorlanabilirsiniz. Emin olun bunun site yönetimiyle hiç alakası yok bunu zaten biliyorsunuz. Güçlü bir profil bu tarz sitelerde arkadaş edinme de kritik önem taşıyor. Dilerseniz profil tüyoları sayfamıza bir göz atarak belki zaten bildiğiniz bazı ayrıntıları bir kere daha değerlendirebilirsiniz. 

Arkadaşlık siteleri kategorimize tıklayarak bir çok ilginç başlığa ulaşabileceğinizi de hatırlatmak isteriz. Aşk arayışınızda bol şanslar diliyoruz.  ✌👍 

Siber alem 2021 Ekran görüntüleri

Arkadaşlık siteleri kategorisinde geleceğin arkadaşlık siteleri başlıklı yazıya da bakabilirsin. Bu yazıyla ilgili yorumlarınız varsa lütfen iletin. Bir sonraki yazıda görüşmek üzere.  

YAZAR BİLGİSİ
Merhaba, blogumuza yazar olarak katılmak ve içerik göndermek için kayıt olmanız yeterli. Veya başka soruların varsa angelsturkiye@outlook.com adresimizden iletişime geç. ;)
YORUMLAR

Bir Cevap Yazın

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Translate »