Eşcinsellikte aktif pasif nedir (Podcast dinle)

12.03.2021
929
Eşcinsellikte aktif pasif nedir (Podcast dinle)

Eşcinsellikte aktıf pasif nedir? 

Aktıf pasif ne demek? 
Aktif ne demek?
Pasif ne demek? 
Bazı sektörlerdeki aktif pasif nedir?
Söz konusu eşcinsellikte aktif pasif kavramını teknik terminolojideki aktıf pasif ile karıştırmamak gerekir. 🤭 
Aktıf pasif hesaplar bildiğiniz aktiflik pasiflik değildir
Mesela aktif instagram hesabı, aktif twitter hesabi, aktif Instagram takipçi, pasif Twitter hesabı gibi terimlerin eşcinsellikle alakası yoktur 🤭 bu tür aktiflik ve Pasifik meselesi hesapların kullanıcıları ile ilgili değişik parametreleri temel alır. Ve eşcinsellikle doğrudan veya direkt olarak hiç bir alakası yoktur. Herhalde kız 🤭🤗
Aktiflik ve pasiflik eşcinsellikte cinsel bir anlam taşımaktadır

Eşcinsellik son zamanlarda ve zaman geçtikçe daha da dile gelen bir konu. E tabi eşcinsellik tarih kadar eski o başka bir mesele ama görünürlükle birlikte eşcinsel bireyler arasında ilişkideki rolü temsil eden aktiflik ve pasiflik tanımları sadece cinsellikle alakalı. 
Aktıf nedir: İki erkeğin cinsel ilişki sırasında birinden birinin bir diğerine erekte olmuş penisiyle penetre olması, yapması, etmesi, kabaca onu sikmesi aktiflik olarak tanımlanır. Bu kişilerin çoğunluğunun kendilerini heteroseksüel olarak tanımladıkları doğrudur. Özellikle ülkemizde abazalıktan pasifleri yapan çoktur.
Pasif nedir: Yukarıdaki aktif için yapılan açıklamayı ele alırsak o aktifin yaptığı (yani sıktığı) kişi pasiftir. Pasif erkekler çoğunlukla kadın gibi hisseder ve yarısından fazlası hem aktif hem pasif olabilir. Full kadın gibi hissedenler ise genellikle transseksüel yönelimli olabiliyorlar. Hatta bazıları travesti oluyor bazıları ise direk vajina ameliyatıyla kadın oluyor. Pasiflikten kadın olmak yani 🤭 hatta bende o kadar pasifim ki kendimi kadın diye tanımlayabilirim. 
E tabiki bütün pasifler kadın olacak diye bir genelleme yok. 
Dilerseniz bu yazının çok daha kapsamlı ve daha usturuplu versiyonunu altta linkteki yazıda detaylı olarak okuyabilirsin. Yazıda ayrıca aktiflik pasiflik meselesinin toplumsal travmatik tarafları ele alınmıştır. Ne demek istediğimi yazıyı hızlıca okuduğunuzda anlayacaksınız 🤗
Ayrıca aynı yazıyı sesli olarak dinleyebilirsin. 

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.