Doğru kişi Gay sevgili sitesinde mi karşımıza çıkacak ?

02.01.2020
303
Doğru kişi Gay sevgili sitesinde mi karşımıza çıkacak ?

Özellikle erkek eşcinsellerin daha aktif, daha yoğun takıldığı gay arkadaşlık uygulamalarında erkek eşcinseller sürekli bir partner arayışı içinde. Bunu sorgulamıyorum elbette, ancak sorsanız bir yandan çoğunluk sürekli bir ilişki arıyor. Sürekli derken düzenli ve sürekli takılabilecekleri bir gay sevgili arayışı hep var. Ve bu arayışta olan eşcinsel erkekler, sürekli yeni gay sohbet uygulamalarını deneyip sürekli değişik partnerlerle şansını deniyor. Peki bu arayış uzun sürüyorsa ne olacak? Veya doğru kişi Gay sevgili sitelerinde mi karşımıza çıkacak ? Veya nerede karşımıza çıkacak. E tabi eşcinsel isem eşcinsel arkadaşlık uygulamalarını kullanmak zorunda veya durumundayım değil mi?

Doğru kişi ne demektir öncelikle bunu anlamak gerekir

Özellikle eşcinsel arkadaşlık uygulamalarında partner arayan eşcinsel erkeklerin büyük bir çoğunluğu kendi eşcinselliklerini kabul etmiş olsalar bile toplum baskısı ve benzeri sebepler yüzünden olayın halen fantazi boyutunda kalmasını tercih edebiliyor veya tercihinin bu yönde olduğunun farkında değil. Elbette bu söylediklerimiz kesin verilere dayalı gerçekler değil. Ancak bunu Türkiye’de yaşayan LGBT bireylerden hangisine sorarsanız sorun üç aşağı beş yukarı benzer bir cevap alacaksınız. Eşcinsel erkeklerin büyük bir çoğunluğu eşcinsel arkadaşlık uygulamaları aracılığı ile tanıştığı kişilerle genelde sadece tek gecelik ilişkiler yaşamayı tercih ediyorlar. Veya bazı lgbt curious dediğimiz kişiler yine bu tanımlamanın içine giriyor. Lgbt curious aktif eşcinseller aslında lgbt topluluğundaki biseksüel kesimi oluşturanlardan ibaret. Bu erkek eşcinseller diğer erkeklerle birlikte olmayı sadece fantazi boyutunda düşünebiliyor. Sadece kapalı kapılar ardına sığdırılmış ve tamamen cinsellik odaklı buluşmalar kişilerin ciddi ilişki yaşamalarının önündeki en büyük engellerden bir tanesidir. 
Tabii ki tablonun %100 böyle olduğunu söylemek de doğru olmaz ancak genel kanı bu yönde. Kendi.  cinsiyet kimliklerinin bile farkında olmayan veya bunu bulundukları sosyal ortamda itiraf edemeyen eşcinsel erkeklerin diğer eşcinsel erkeklerle duygusal bir ilişki kurmalarını beklemek çok mantıklı olmayacaktır. Bunun elbette sosyolojik etkileri ve sebepleri vardır. Toplum aile ve çevre baskısı bunun en belirgin en temel sebeplerinden biridir. Bu olasılıklar cinsiyet kimliklerini, şüphe baskı ve korku altında yaşayan eşcinsel erkekler için geçerli olsa da, cinsel kimliğinin farkında olan ve kabul eden erkekler için de söz konusu olan bir karmaşa. 
Cinsel yönelimini kabul eden erkek eşcinsellerin arayışı nedir?
özellikle eşcinsel arkadaşlık uygulamalarında kendi cinsiyetini kabul etmiş ve en basitinden herkese açık bir profil oluşturma konusunda temkinli davranmayan kişiler en azından eşcinsel oluşunu kabul etmiş kişilerdir diyebiliriz. Ve son zamanlarda bu kişilerin arkadaşlık sitesi uygulamalarındaki profil açıklamaları dikkatimizi çeker oldu. Yani yazımın başında da belirttiğim gibi herkes hayatında özel birisi olmasını istiyor. Ancak özel ve tek eşli ilişki yaşamak isteyen bu erkeklerin çoğunluğu da halen tek eşli bir ilişki türüne hoş bakmıyor ve veya bir şekilde karşılıklı uyuşmama gibi sebeplerden ötürü ilişkinin devamı gelmiyor ve tek gecelik ilişki olarak kalıyor. 
Erkek eşcinsellere heteroseksüel erkeklerden ayırt eden bazı özellikler yok mu
Çok eşli bir cinsel yaşam kültürü aslında sadece eşcinsel erkeklere özel bir davranış bütünü değil. Heteroseksüel erkekler evli veya bekar çok eşli yaşamları tercih edebiliyor. Keza çok eşli yaşamdan kastımız sadece eşcinseller için geçerli değil. Bu bağlamda diyebiliriz ki eşcinsel erkeklerin çok eşli hayatları tercih etmelerinin sebebi eşcinsel olmalarından değil biyolojik erkek olmaların kaynaklı diyebiliriz..

bu yazım uzun zamandır bekliyordu (editlenmesi gereken yerler olabilir yeni versiyonu alttaki yazıda) 

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

 1. AngelsTurkiye dedi ki:

  Doğru kişiyi bazen yolda bazen parkta veya bazen de arka sokağında bulabilirsin 🤭 ancak binde bir… Bu ihtimalleri beklemektense eşcinsel uygulamalarını denemek ve arayışımızı açıkça belirtmek en sağlıklı çözüm

  1. Ahmet dedi ki:

   5552232392 ap ariyorum

 2. Unknown dedi ki:

  Bende ap