Gay sevgili nasıl bulurum?

13.01.2021
261
Gay sevgili nasıl bulurum?
nasıl gay sevgili bulurum
Nasıl gay sevgili bulurum

Gay sevgili nasıl bulurum: Olasılıklar

Nasıl gay sevgili bulurum sorusunun net bir cevabı maalesef yok. Ayrıca sevgili arayışı sadece eşcinsellerin problemi değil. Ancak bu yazıda eşcinsellerin sevgili arayışını değerlendireceğiz… Sevgili bu, nerede karşımıza çıkacağı belli olmaz 🙂 Sokak sokak gezip nasıl gay sevgili bulurum diye ortalıkta dolaşmayız. Hani o da olabilir uğraşabilirsin de 🙂 Yolda bulursun hırsız çıkar, nette bulursun ipsiz kopuk çıkar. 5 parası olmayan gelir bizi bulur falan derken ihtimal çok. Doğru düzgün işi gücü kariyeri olan bizi ne yapsın ki diye düşünürüz sürekli.

Biz, parkalara giderdik eskiden…Eskiden dediğim 90lar ve 2000’li yılların başı. O zamanlar internet ufaktan vardı ama herkesin evinde yoktu. Gay uygulamaları ve arkadaşlık siteleri maalesef yoktu. Sadece sohbet kanalları vardı ve 90larda internet kafeler gidip gay sohbet kanallarında partner aradığımız en belirgin yerlerdi. Partner diyorum çünkü sevgili olmak ne demek tam bilmezdik. Ohooo ne uzun işmiş halbuki :). Artık devir değişti elbette kimse sokaklarda parklarda veya internet kafelerde sevgili aramıyor. Arayan da var tabii ki. İnsanız çünkü, her yerdeyiz buna emin olun.

Ayrıca hamamlara veya gay parklara bende gidiyorum bazen, ayıp değil 🙂 Hani gay park veya gay hamamı diye bir yer yok dikkat, (gay hamam yazıları linkte) mecazen ‘gay park’ veya ‘gay hamam’ diyorum. Yani arayış olgusu karmaşık bir olgu. Evet hayatımda ciddi bir sevgilim olsun istiyorum ama bu arayışım karşıma çıkan hoş partnerlerle bir şeyler yaşamayacağım anlamına gelmez. Yani sevgili işi karmaşık bir arayış. Dikkat: ‘sevgili işi insan işi’ nerede bulacağımızı da asla bilemeyiz. Öyle yada böyle parklarda, hamamlarda, kulüplerde veya farklı gay uygulamalarında sürekli yeni insanlarla tanışıyor olabiliriz. Ancak bizim arayışımız gay bir sevgili bulmak. Ancak karşımıza çıkan kişilere de dikkat etmemiz gerekiyor buda ayrı bir mesele değil mi?

 

Nasıl gay sevgili bulurum: Kendini kabul etme

İnsanları biraz tanımak sevgili arayışında iken en sağlıklı davranış olacaktır. Uygulamalar veya fiziksel hayatta, parkta bahçede tanıştığımız insanlardan emin olamayabiliriz. Bu yüzden kişilerin sosyal medya hesapları Facebook Twitter Instagram profillerine bakabiliriz. Hani tanımak, güvenli olup 
olmadığını anlamak için önemli olabilir. E tabi aynı durum uygulamalardan tanıştığımız insanlar için de geçerli. Bu kişilerin sosyal medya hesaplarına bakıp güvenli olup olmadıklarını da anlamaya çalışırız. Kendimizi güvende hissetmek için gayet mantıklı bir davranış.

gay sevgili arıyorum

Ancak ne karşımızdaki kişi ne de biz, aslında kendimiz olduğumuz, yani fake olmayan hesaplarımızı yeni tanıştığımız insanlarla paylaşmak konusunda çekimser olabiliyoruz ve haklıyız da. Hatta artık insanlar sadece sahte hesaplarla bu sosyal medya hesaplarını kullanıyorlar ve birbirlerine verecek gerçek hesapları da söz konusu olmuyor. İşin bu ince detayların olduğu kısmında çözümü kendiniz bulmanız gerekiyor. Çünkü ciddi düşünen, çekincesi olmayan kişilerin gerçekten ciddi bir profili mutlaka olacaktır. Eğer yoksa bu kişi ya çok haklı sebepleri olan veya asla gay sevgili bulma çabasında olmayıp eşcinsel ilişkiyi sadece fantezi boyutunda yaşayan gizli bir eşcinseldir. Ama aslında başlarda hepimiz gizli eşcinseldik ve bunu bireysel olarak aştık. Kimilerimiz kendini ve ne istediğini bilirken kimileri duygularını fantezi boyutunda hapsedip sonsuza dek gizliliği tercih etti. Zaten bizim için en sağlıklı olanı ‘açılmış’ (come out yapmış kişiler) olan kişileri yani buna hazır olan sevgili adaylarını bulmak olacaktır.

 

Sevgili arayışı ve partner arayışı

Gay sevgili bulmak özellikle ülkemizde ama ayrıca dünyanın bir çok gelişmiş ülkesinde dahi, söz konusu eşcinsel ilişkiler olunca, bir hayli karmaşık ve hatta çapraşık bir mesele. Çünkü ülkemizde eşcinsellik halen büyük bir tabu ve eşcinsellerin kendileri bile bu tabuyu yıkabilmiş değiller. Gizliler var aleniler var, görünürlük çabası içinde olanlar var veya bazıları için çekinecekleri daha bir çok konu. Bu karmaşa ve bu karmaşada olan kişiler ise gerçekten apayrı bir konu. Aklı başında ve ne istediğini bilenler için bence gay sevgili arayışı olgusu çok daha renkli ve zevkli olabilir. Ancak asıl mesele şu; Bu arayış sex partneri arayışı mı sevgili arayışı mı?

 

Sevilmeyi hak etmediğiniz düşüncesinden kurtulun

Evet karşımıza değişik insanlar çıkıyor veya renkli cinsel hayatlarımız da oluyor olabilir. Ama nedense bi türlü bir kişiyle sürekli olarak bir sevgililik yaşayamıyoruz. Zar zor ve nadir bir ihtimal olsa da, belki yakın çevrenizde veya uzak çevrelerde veya dünyanın farklı ülkelerinde yıllardır birlikte olduğunu gördüğümüz gay sevgilileri görüyoruz. Sonra kendi kendimize ‘benim neden sevgilim yok’ diye düşünüp iç çekiyor da olabiliriz. Bazen sevilmeyi hak etmediğimiz alt psikolojisi de baskın olabilir. Bunun en temel sebebi eşcinsel kimliğimizle alakalı yaşadığımız karmaşadan kaynaklı. Eğer eşcinsel kimliğinizle alakalı rahatsızlık duyuyorsanız bunu kesinlikle bir terapist ile çözmeniz gerekiyor. Çünkü, eş dost, arkadaşlar ve kısacası bütün toplumu göz önünde bulundurup kendimizi ve cinsel yaşam tarzımızı anorm olarak görmek alt bilinci sürekli olarak ‘sevilmeyi hak etmiyorum’ veya ‘bu toplumda olmaz’ gibi ince düşüncelerle olumsuz yönde besleyebilir. Kendini kabul etmek ve herkesi karşına almak ciddi bir mesele.

 

Sevgili arayışına depresif yaklaşma

Bazı yalnız kalpler duygusallıktan ödün vermeden nasıl gay sevgili bulurum diye aramaya devam ediyor ve bu arayış asla utanılacak çekinilecek bir durum değil. Ancak bu durumu kendimiz için cinselliği yaşamaktan alıkoymak olarak değerlendirmemeli veya abartıp kendimizi daha fazla depresyona sokacak hale dönüştürmemeliyiz. Bunu belirtme ihtiyacı duyuyorum çünkü gay evlilikler veya gay sevgili bulma sürecinde bizi biraz alaşağı eden şey gay uygulamaların sağladığı kolaylıktan ötürü çok eşli bir yaşam sürme. Burada 👈 ne demek istediğimi ayrıntılı bir şekilde anlattığım bir diğer yazımı lütfen ilgiyle okuyun.

Yukarıdaki hikâyeyi baz alırsak maalesef nerede nasıl sevgili bulurum sorusuna istinaden hiç kimse size tam olarak yardımcı olamaz. Basitçe ve doğal olarak parklar bahçeler hamamlar veya gay uygulamalarını örnek verdik. Ancak sevgili arayışında tamamen yalnız olduğunuzu unutmayınız. Yalnız derken bu bir şeyler yapamayacağınız anlamına da gelmez 😘❤️ Madem aşk bu kadar önemli, arayışını sıkıntı çekmeden de sürdürebilirsin. Buna çok kafayı takıp içsel bir soruna dönüştürmemek gerek. Özgür ol kendin ol bu başlangıç için yeterli. Hepimiz sevmeyi ve sevilmeyi sonuna kadar hak ediyoruz.

 

Nasıl gay sevgili bulurum: Arayışınız duygusal mı?

gay sevgililer öpüşüyor
Gay sevgili nasıl bulurum

Öncelikle arayışınızın ne olduğunu net bir şekilde idrak etmeniz gerekir. Bir eşcinsel misiniz? Bir diğer erkekle sadece fantazi boyutunda birlikte olmak mı hoşumuza gidiyor? Duygusal anlamda da bir erkeğe ihtiyaç duyuyor musunuz? işte bu soruların cevabını net bir şekilde verdikten sonra bir sevgili arayışına girmek çok daha doğru olacaktır. Aksi hâlde aşk sanılan şey sadece basit bir tatmin fantezisinden ibaret olamaz. Gerçekten, sadece fantezi tatmini olarak görerek, eşcinsel ilişkiler yaşayan aktif erkeklerin olduğunu da yalanlayamayız. Bunu sadece fantezi olarak yaşayan ve kendi eşcinselliğinin farkında olmayan kişiler değil eşcinselliğinin farkında ama sürekli partner değiştirmeye açık kişiler de yapıyor. Ancak sürekli partner değiştirmek, kendini kabul etmiş eşcinsel erkeklerin sevgili aramadıkları veya duygusal anlamda bir boşluk hissetmedikleri anlamına gelmez.

 

Gay arkadaşlık sitelerini değerlendirmeniz gerekir

O kadar çok site var ki. Bir de yeterince yokmuş gibi bir tane gay arkadaşlık sitesi de biz yaptık ❤️ üstelik tüm samimiyetimle söylüyorum, gerçekten aşka hizmet etsin diye yaptık. Ve tamamen ücretsiz. Ancak mesele şu ki elimizde sihirli değnek yok. Ne demek istiyorum? Ortamı bilip te hornet grinder vb gay uygulamalarını bilmeyen var mıdır? Sizce süreç nasıl? Tik tak arının çiçeğe konup gitmesi gibi değil mi? Üstelik sözde gizlilerle dolu inanılmaz popüler uygulamalar bunlar! Herhangi bir hesap aktivasyonu falan asla yok. Böylece sadece kısa süreli ilişki partneri bulmaktan başka bir işe yaramıyor. Çünkü tam olarak hızlı tüketim için tasarlanmış olmasa da, uygulamalar buna dönüştü. Yani bu uygulamalar bildiğiniz ‘erkek genelevi’… Dilerseniz ne demek istediğimi Eşcinsellerin sanal haremi başlıklı yazımdan okuyabilirsiniz.

 

Gay uygulamaları ve sevgili arayışı

Bazıları hornet kullanıcısı olmaktan hoşlanmıyor. Aşk kavramını tükettiğini düşünüyor. Ben de öyle düşünenlerden olsam da kullanıyor muyum? Evet. E tâbi bunlar hep tartışılır ayrıntılar. Biz kendi topluluğumuzda bu bilinçte bir kitle oluşturmak istediğimizin altını, tüm blog gönderilerimizde çizmeye çalışıyoruz. Hiç yoktan iyidir en azından bir alternatif. Ve ayrıca mail aktivasyonunu zorunlu yaptık ki, argoda dolap ibneleri diye bilinen bir kesim böylece iki kere düşünüyor. Çünkü hızlı tüketim platformu olarak görülmek istemiyoruz. Bu hızlı tüketim aşka ihanettir… Ayrıca mail aktivasyonu kötü niyetli hırsız takımını da topluluğumuzdan bir nebze uzak tutabilir. Hornet ile ilgili bu haberleri duymayan yoktur herhalde… E tâbi bu haberlerde olanların hiç biri hornetin suçu tabii ki değil. Ancak yeterince önlem alınmadığını düşünüyorum.

 

Gay arkadaşlık sitelerinde Low Profile kullanıcı nedir

Biz projemizde, e-posta ile üyeliğini etkinleştirmeyen giremesin düşüncesiyle riskleri bir nebze azaltmak niyetindeyiz. Eposta aktivasyonu ne demek veya cihazındaki epostanın ne olduğunun farkında olmayan insanlar o kadar çok ki. Bu kullanıcılar bizim için low profile kullanıcılardır. Lütfen bu açıklama ile ne demek istediğimizi anlamak adına empati kurunuz… Niyetimiz doğruyu biz biliriz demek kesinlikle değil. Azda olsa çaba, aşk için önemli olabilir. Çünkü aşk için ciddiyet gerekir. Değil mi? Eğer arayışınız özellikle bir gay sevgili bulmak ise rolünüz aktif veya pasif hiç fark etmez, arayışınızı eşcinsel arkadaşlık sitelerinde değerlendirmeniz gerekiyor. Ancak maalesef ülkemizde eşcinsellerin üstlerindeki toplumsal baskıdan ötürü kişiler eşcinselliği sadece fantezi boyutunda yaşayabiliyor. kişiler eşcinsel olduklarını kabul edememek ile birlikte ihtiyaçlarının aslında bir gay sevgili olduğunun tam olarak farkında değiller. Böyle olduğu için bütün gay arkadaşlık siteleri sadece belli şeye odaklanmış.

Gay sevgili ve arkadaşlık sitesi

Gay arkadaşlık sitesi AngelsTurkiye senin için çok iyi özelliklerle donatılmış yeni bir gay tanışma uygulaması. Projemizde birbirinden ilginç özellikler mevcut. Türkiye’nin en en yeni gay arkadaşlık ve sohbet sitesi AngelsTurkiye’de yerini al. Topluluğumuzun büyümesi için bize katıl ve daha ciddi düşünen kişilerden oluşan bir topluluk olmamızı destekle. Şimdiden yaklaşık 8000 üye sayısını geçmek üzereyiz ve topluluğumuza katılan herkes bu bilinçle katılması gerektiğine teşvik edilmiştir. AngelsTurkiye sadece onaylanmış profillere izin vermektedir. Daha ciddi ve açık görüşlü bir şekilde ve tabiki tamamen gizli kala bilme özelliğiyle daha ciddi bir şeyler yaşamayı haklı olarak isteyen insanların arasına katıl ve şansını değerlendir.

Bu sevgili bulman için bir garanti değil ama oluşturmaya çalıştığımız topluluğa zaten istedikleri şeyi hatırlatma misyonudur. Hayat doğru insanı bulunca çok daha keyifli ve mutlu geçer. Sevmek sevilmek hepimizin hakkı. Ve ben bir insanın sevilmeden büyüyemeyeceğini düşünüyorum. Elbette ki kastım anne baba sevgisi değil. O bambaşka bir değer… hayattaki en önemli en kutsal varlığımız ailemizdir. Lakin bir lgbt birey olarak, erkeksen bir erkek tarafından veya kız isen bir kız tarafından sevilmek isteyebilirsin. Bu yüzden önce kendini bilmek gerekir. Bizimle aynı fikirdeyseniz sizi projemize bekleriz.

Photo by Brian Kyed

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Bir Cevap Yazın

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.