Gay arkadaşlık ve sosyal ağ sitesi

20.01.2021
283
Gay arkadaşlık ve sosyal ağ sitesi

Gay arkadaşlık ve sohbet sitesi AngelsTurkiye yeni bir alternatif

Gay arkadaşlık ve sohbet topluluğu AngelsTurkiye her bölgeden insanlarla tanışabileceğin, sohbet edebileceğin bir topluluk projesidir. Özellikle eşcinsel erkeklere özel gay sohbet topluluğu Angelsturkiye, muhteşem ara yüzüyle aradığın aşkı bulman için iyi bir yer. Dilersen kameralı sohbet et, sadece sesli görüşme başlat.

Pratik bir gay sosyal ağı iyi bir ara yüzle hepsi bir arada özellikler

AngelsTurkiye, diğer gay sohbet sitelerinden daha işlevsel ve kullanımı basit bir ara yüze sahip. Tüm özelliklere erişmek için menü düğmesine dokunman yeter. Özellikle gay sohbet siteleriyle alakası olmayan ve arama motorlarını manipüle ederek ilk sayfaya gelen ve eşcinsel bireylerle alakası olmayan sohbet platformlarından sıkıldıysan burası sana göre. Kaydolan tüm üyelerimiz bir gay sosyal ağına katıldıklarını bilerek kaydolurlar. Tüm özellikleri keşfetmek için gay sohbet ve arkadaşlık platformu AngelsTurkiye’de güçlü bir profil oluştur. Burada sana sunduğumuz tüm özellikleri çok seveceksin.

Gay arkadaşlık ne demektir? Peki ya Gay ne demektir?

Gay arkadaşlık

Gay arkadaşlık nedir gibi bir soruyu yazarak başlamamın sebebi belli. 😉 Ama öncelikle Gay ne demek onu iyi bir anlayalım…. Maalesef henüz Gay ne demek bilmeyen insanlar var; Evet biliyorum, bunu bilmeyen insanların çok olması biraz ilginç mi desem, kötü mü desem anlamadım. Şimdi direk şöyle tanımlayalım; gay demek eşcinsel olmak veya homoseksüel olmak demektir, veya bayanlar için lezbiyen olmak demektir. Tamam da, peki bu tanımlar, insanların kafasında ilginç bir antipati mi. Halbuki hepsi de aynı şey, fakat bu farklı kelimeler dil bilimsel açıdan farklılıklar gösteriyor. En azından psikolojik açıdan farklı etkileri olduğu aşikar. 🙂

‘Gay’ kelimesi aslında İngilizce kökenli olup ‘homoseksüel’ kelimesiyle aynı şeyi karşılıyor. Homoseksüel kelime çiftindeki ‘homo’ kelimesi aslında Yunancadan türemiş ve Latinceye de benzer şekilde geçmiş. Ancak Almanca olarak popülerleşmiş… Ancak burada sadece basitçe ve kabataslak açıklamaya çalıştım. Bilgilerin doğruluğundan şüphe edin gerekirse buradaki linkten ayrıntılara bakın ve hatta oradan sonra dallanıp budaklanan diğer ayrıntılara bakabilirsiniz. Yani ‘homo seksüel’ deyip geçmemek gerekiyor 😉

Kabataslak ‘Gay’ olmanın tanımı

Seksüel veya duygusal olarak erkek erkeğe ilişkiye giren biri olmak demek  ‘gay olmak’ demektir

Seksüel veya duygusal olarak kadın kadına ilişkiye giren biri olmak demek ‘ gay olmak’ demektir.

Türkçede karşılığı ‘eşcinsel’ olan kelime aslında ‘homo seksüel’ kelimesinin çevirisidir. Ancak ülkemizde ‘homo seksüel veya eşcinsel kelimesi yerine İngilizce olan Gay kelimesi daha da popüler olmuş durumda. Bu hem biyolojik erkekler için geçerli hem de biyolojik kadınlar için geçerli. Yani gay olmak sadece erkekler için değil kadınlar içinde söz konusu. Ancak ülkemizde Gaylik daha çok erkekleri temsil etse de kadınlar için lezbiyen kelimesi daha da popülerdir.

Arkadaşın gay olanı mı makbul 🙂 ?

Gay arkadaşlık yukarıda bahsi geçen tanıma uygun kişilerin bir biriyle arkadaşlık kurmasıdır. Gay arkadaşlık kelime çiftinin kişisel bazda, günlük hayatta fazla aranma hacmi yok. Google gibi arama motorlarında benzer istekleri olan insanların arkadaş bulmak için yazdığı bir kelime çifti. Ve bu sıralar gittikçe daha popüler hale gelmekte. E tabi insan sayısı artıyor. Teknolojiye ve İnternet’e olan talebin artması da çok normal. Bu bağlamda insanlar ve özellikle lgbt bireyler bir çok sebepten ötürü gay arkadaşlık sitelerinde kendilerini ifade edip yukarıda bahsi geçen tanımlar çerçevesinde duygusal veya seksüel birliktelik yaşayabilecekleri partnerleri bu şekilde bulmaya çalışıyor. Bu yüzden böylesi bir tanım ile gay arkadaşlık kelimesine bir açıklık getirmek istedim. Yani ‘gay arkadaşlık’ kelime çifti sadece bir arama sorgusu. O halde sizler için hazırladığımız gay arkadaşlık sitesini daha yakından tanımak ve sunduğu ayrıcalıklı ve adil özellikleri keşfetmek üzere okumaya devam edin. 

Gay arkadaşlık siteleri son zamanlarda bir hayli revaçta

Aslında sadece ülkemizde değil dünyanın bir çok coğrafyasında bu ve benzeri gay arkadaşlık, lgbt arkadaşlık, lezbiyen arkadaşlık gibi daha da spesifik hizmetler sunan niche siteler de gittikçe daha da popülerleşti. Bu arayış doğal olarak demografik değişiklikler gösterse de 10 yıl öncesine kıyasla daha da popülerleşmiş durumdadır. Artan talebi karşılayacak ve doğru düzgün ilişkiler bulmanızı sağlayacak kadar iyi arkadaşlık siteleri ve uygulamaları var mı konusu ayrı bir tartışma olsa da kullanıcıların elinden gelen tek şey bu ve benzeri kelime çiftini sadece arama motorlarında aratmaktır. Hali hazırda bildiğiyle yetinmeyen yeni yüzler keşfetmek yeni insanlarla şansını denemek isteyen kişiler farklı arkadaşlık sitelerine yöneliyor. Bu da çok normal.

AngelsTurkiye Gay arkadaşlık sitesi ciddi ilişki arayışında olanların ilgisini çekmek isteyen türde bir yer   

AngelsTurkiye senin için yeni bir alternatif. Ve burada ciddi düşünen insanları toplamak ana hedefimiz. Elbette kimin ne yaşayacağını bilemez ve garanti edemeyiz. Ancak basit önlemler ile daha ciddi niyetli kişileri bir araya toplamak sağlıklı bir yaklaşım olacaktır diye düşündük ve hiç de zor olmayan bazı bir kaç küçük önlem aldık.

E-posta ile etkinleştirme zorunluluğu

Diğer gay sohbet siteleri gibi basit bir giriş sistemi yok. Bu platformu kullanabilmek için bize gerçek bir kullanıcı olduğunu onaylaman gerekecek. Çünkü burada gerçekten iyi iletişim kurabileceğin kaliteli bir topluluk oluşturmak istiyoruz. Projemize katılmak isteyenlere (elbette tüm gizlilik haklarını koruyarak) üyeliklerini mail ile etkinleştirmeleri şartını koyduk. Özellikle gay topluluk sitelerinde bireyler gerçek bir mail adresi veya kişisel mail adresini kullanmak istemeyebilir ama alternatif olarak iletişimde olacakları bir mail oluşturabilir. Bu sadece kişilerin gerçek kişi oldukları veya kendileri olduklarını ispatlamalarının basit bir yolu ve en azından ciddi düşünen birinin bu adımları tamamlaması ve aşk için yeni bir platformda olmak istemesine engel teşkil etmez. Bu zorunluluk ayrıca projemizle iletişimde kalman için kilit unsur.

Gay arkadaşlık e-posta aktivasyon

Biz yine de; sadece tek gecelik ilişki arayışında olanları bilemez, engelleyemez veya ayırt edemeyiz. Bu yüzden arkadaşlık sitesi hizmetimizi böyle düşünen kullanıcılardan arındırmak için mail etkinleştirme zorunluluğunu getirdik. Kayıt olduktan sonra etkinleştirme ekranıyla karşılaşacak olan üyeler fikirlerini değiştirirlerse doğru bir mail adresiyle üyeliklerini etkinleştirebilirler. Kalmak istiyorsa ciddi düşünüyordur ve profilini mail adresiyle etkinleştirir. Bu küçük önlemin topluluğumuza büyük farklar katacağını düşünüyoruz. 

Sosyal medya hesabıyla profil doğrulama!

Kişiler dilerlerse hali hazırda doğruladıkları bir sosyal medya hesabıyla sitedeki profillerini doğrulayabilirler. Bu durumda üyelikler sistemden silinmez. Ve sosyal medya hesabıyla giriş yapanlar diğer kullanıcılar tarafından daha çok ilgi görürler. Sosyal medya hesabıyla profilinizi doğrulamanın partner arayışında avantajları olduğunu her zaman göz önünde bulundurun. 

Çok daha adil bir gay arkadaşlık platformu sunmak için uğraşıyoruz

Özel resimleri görmek veya profilleri gezmek için daha adil bir platform. Sitemiz tamamen ve kendinizi özgürce ifade edebilmeniz veya tamamen gizli kalmanız için tasarlanmış bir algoritma ile çalışır. Bazı ince detayların diğer gay arkadaşlık siteleri kıyasen daha adil olduğunun altını çizmek faydalı olacaktır. Projemizin dilediğiniz kadar ‘özel’ veya ‘herkese açık’ resim yüklemenize olanak veren ve ‘arkadaş olma’ kurgusuyla çalışan bir algoritması var. Özel olmasını istediğiniz resimleri özel resimlerim bölümüne eklemeniz gerekir. Böylece sadece arkadaş olduğunuz kişiler bu görsellere erişim sağlar. Arkadaş olduğunuz kişiler size arkadaşlık isteği yolladıklarında varsa kişinin özel resimleri de karşılık olarak açılır. Herkese açık resimlerinizin görünmesi için arkadaş olmanıza gerek yoktur. Projemizde çıplaklık şiddetle yasaktır.

Kapalı olan bir özellik

Diğerlerinin profillerini gezmek, fotoğraflarına bakmak isteyenler kendi profilinde resim yüklememiş ise, sistem kişilerin profil fotoğraflarını görmesine izin vermez. Ve kullanıcıyı profil resmi yüklemesi için zorlar.  

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Bir Cevap Yazın

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.