Eşcinsellerin Haremi gay uygulamalari

08.04.2020
223
Eşcinsellerin Haremi gay uygulamalari

Popülerliği özellikle gizli takılan veya sürekli profil değiştiren bazı gizli eşcinsellerin haremi

Eşcinsellerin haremi mi? Harem mi ? Hangi devirdeyiz yahu ne haremi… Harem mi kaldı… Ayrıca harem padişahlar için değil mi. E günümüzde padişah olmadığına göre. Yada gerçekten günümüzde padişahlar yok mu? E bazıları bekarlık sultanlık demez mi? o zaman şahlık şahmaranlık günümüzde de olabilir 🙂 Hepsi bir yana bir de eşcinsellerin haremi mi var?

Vallahi, günümüzde cebinde bir ton parası olan bir adam bence padişahtır 🙂 tanımların ne önemi var ki, önemli olan olayların içeriği. Sonuç olarak harem dediğiniz şeyin adının ne önemi var. Önemli olan bir haremde neler yaşandığı değil mi? Bence geçmişteki padişahların yerinde olmayı hiç istemeyin, çünkü bence geçmişteki padişahlar günümüzdeki erkeklerin yerinde olmayı daha çok isteyecektir.

Düşünsenize, ülke yönetme derdi, saltanat vs gibi omuzlarınızda olmayan bir yük ile harem sahibi olmak mı? Yoksa bütün bu yükle birlikte bir harem sahibi olmak mı? Bence günümüzdeki erkekler geçmişteki erkeklerden bazı açılardan çok daha şanslı. Neden? Çünkü İnternet, onu nasıl kullanacağınıza göre başlı başına bir harem olabilir. Çünkü cinsel içerikli, kameralı ve dahi farklı kitle ve farklı arayışlar için envai çeşit arkadaşlık siteleri vb tanışma platformları var. Konumuza dönecek olursak, eşcinsel erkeklerin bir hayli yoğun kullandığı gay arkadaşlık uygulamaları da eşcinsellerin haremi oluyor. E tabi bunlar sanal haremler öyle bildiğiniz gerçek erkeklerden oluşan fiziksel bir harem değil. Öyle bişi olsa Türkiye’de büyük ihtimalle kıyametler kopardı 🙂 Peki ne demek istiyorum? İyi bir şeye mi kötü bir şeye mi dokundurma yapıyorum? Ona da siz karar verin lütfen…

Eşcinsellerin Haremi

Özellikle Türkiye’de bir hayli popüler olan ve eşcinsellerin haremi (veya genelevi) olarak tanımlayabileceğimiz bir gay arkadaşlık sitesi baya popülerleşti ve söylenenlere göre Türkiye’de yaklaşık 300 bin (veya daha fazla) üyeye sahip. Elbette bunlar kesin sonuçlar olmamakla birlikte bu rakamın çok daha üstünde veya daha altında olma durumu da söz konusu. Keza Türkiye’de eşcinsel birliktelikler ve eşcinsel ilişkiler özellikle ve dolayısıyla gay arkadaşlık siteleri ve benzeri uygulamaların sağladığı kolaylıklar vasıtasıyla derin bir nefes almıştır demek mümkün. Tabii ki İnternet’in bunda etkisi büyük. 90larda eşcinsel partner arayışı nasıldı diyorsanız linkte küçük bir gullüm var bakabilirsiniz 🙂 Yani günümüzdeki gibi değildi. Ancak eşcinsel erkeklerin bolca çevrim içi olduğu gay arkadaşlık uygulamaları bu yazımda ki asıl konu.

Her ne kadar faydalı olduğunu düşünsek de olumsuz etkileri olduğunu da düşündüğüm bazı uygulamaların sadece Türkiye’de değil tüm dünyada eşcinselliğin görünürlüğü bazında ve kişilerin kolay partner bulmaları konusunda çözüm oluyor. Ancak her çözüm beraberinde mutluluk getirmeyebilir. Mutluluk tartışmaya açık bir konu olsa da yazımızın konusu bildiğimiz mutluluktan ziyade cinsel mutluluk. E daha ne olsun ki 🙂

Ülkemizde gizli eşcinseller veya çoğu biseksüel erkek, pasif eşcinselleri sadece bir tatmin aracı olarak görmekte… Elbette bu kabataslak bir genelleme. Pasif eşcinsellerin büyük bir çoğunluğu da bu gerçeğin farkında ancak yaşamak zorunda oldukları cinsellikleri söz konusu olunca bu gerçeği göz ardı ediyorlar. Çünkü insanların cinsel hayatlarını yaşayabilmeleri en doğal hakları. Ve bu arayışta popüler gay arkadaşlık uygulamalarının tek dokunuşla basitçe giriş yapılabilen ortamı popülerliğini ve sonuç olarak kişilerin partner bulabilme seçeneklerini ve kolaylığı arttırdı ve bu durum kişilerin ciddi ilişki veya düzenli ilişki arayışından ve dolayısıyla aşk arayışlarından vazgeçmesi olarak sonuçlandı diye yorumlamak ne kadar yanlış olabilir? Elbette yüzde yüz doğru değil. Ancak kolay partner bulabilme ihtimali, kişilerin duygusal dünyasına eşlik edebilecek kişileri eleme sürecini de olumsuz etkiliyor.

Kimsenin kimseye ait olmadığı bir harem

Kimse kimsenin kahrını veya kusurunu çekmiyor! Neden? Çünkü çok fazla seçenek var. Bu sonuç sadece sadece aktif erkekler için değil pasif erkekler içinde geçerli elbette. Yani biri olmazsa bir diğeri olur düşüncesiyle bildiğiniz harem gibi. Gerçek haremden tek farkı ise, bu haremdeki erkeklerin hiçbirinin tek bir kişiye ait olmamasıdır. Tek gecelik ilişkilerin ve sürekli partner değişikliğinin, söz konusu cinsellik ve temel içgüdü olunca, karşı konulmaz cazibesi, kişilere, daha cazip ama kısa süreli çözüm oldu ve bu durum dolayısıyla kişilerin algılarında zamanla değişikliklere sebep olabilir.

‘Gay sohbet uygulamalarının Türkiye’deki bir çok gizli gay erkeğin gizli haremidir’ çıkarımına varmak da hiç yanlış sayılmaz. Yukarıda bahsettiğim bazı çok parametreli konuları aslında ayrıntılı olarak bir kaç farklı başlıkta inceledim. Dilerseniz bu konuyla alakalı ayrıntılı olarak yazdığım tek gecelik ilişkiler ve LGBT üstündeki olumsuz etkileri veya Eşcinsel erkekler çok eşliliğimi tercih ediyor sorusuna yanıt bulabileceğiniz başlıklara bakabilirsiniz. Bu başlıklarda gay arkadaşlık uygulamalarını neden eşcinsellerin haremi olarak tanımladığıma veya neden böyle bir çıkarıma vardığımı çok daha iyi anlayabilir ve hatta Türkiye’deki eşcinsel topluluğunun davranışlarıyla alakalı yer yer yüzeysel ve askıda kalan ancak çoğunlukla detaylı görüşlerime ve tarafsız gözlemime erişebilirsiniz. Tarafsız mıyım acaba gerçekten 🙂 

YAZAR BİLGİSİ
Merhaba, blogumuza yazar olarak katılmak ve içerik göndermek için kayıt olmanız yeterli. Veya başka soruların varsa [email protected] adresimizden iletişime geç. ;)
YORUMLAR

Bir Cevap Yazın

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Translate »