Adana Büyük saat – Taşköprü resimleri LGBT parkları

28.03.2021

Adana Büyük Saat Civarı

Adana büyük saat civarındayım bu defa. Gerçi daha sık gidiyorum ancak her gitmeye fotoğraf çekemiyorum. Bu gezim de topluca Adana büyük saat civarını fotoğrafladım. Sık sık saunaya gittiğim için bana hamam oğlanı diyebilirsiniz. Ama yapacak bir şey yok çünkü Adana’da özellikle bilinen gay bar veya kafeler yok. Bu yüzden şehirdeki Lgbt kitle genel olarak parklarda ve hamamlarda sosyalleşiyor. Hamama gitmek zaten Türk milletinin özellikleri ve kültürü arasındadır. Yüzyıllardır hamamlarımız ve temizlik anlayışımızla tüm dünyaya örneğiz. 

Bugün yine hamama gittim😂🤭. Fakat bu yazımdaki konum hamam değil, en eski yerleşim yerlerinden Adana Büyük Saat civarı. Hamamdan sonra Büyük Saat’e doğru yürüdük. Öylesine egzotik ve büyüleyici bir atmosferi var ki. Sanki yüzlerce yıl öncesine gitmiş gibi hissediyorsunuz. 

Adana Büyük Saat 1881 yılında Ziya Paşa tarafından yapımına başlanmış. Ancak 1882 yılında Abidin Paşa döneminde tamamlanmış. Adana’da Alimunif caddesindeki Büyük Saat 32 metre yüksekliği ile Türkiye’nin en uzun saat kulesidir. İstanbul Dolmabahçe sarayındaki saat kulesi ise ikinci sırada gelmektedir. Bu arada tarihi Kazancılar Kazancılar çarşısı da bu civardadır. 

Adana Büyük saat civarından Nehir kıyısına doğru inerken karşılaşacağınız parklar Lgbt tanışma ve alıkma bölgelerindendir. Bunu bana rehberlik eden arkadaşım da kendisi şahsen anlattı ve bana civarı gezerken eşlik etti. Sahilden Taş köprüye kadar beraber yürüdük ve bir kaç farklı çaycı da diğer lgbt bireylerle birlikte topluca çay içtik ve sosyalleştik. Çok değişik lgbt bireyler var emin olun. Evli olanlar gizli olanlar ve saire 🙂 Akşama doğru Adana’da travesti olarak yaşayan bir arkadaşımızın evine uğradık bir kahve içmek için. Bu arada konuyla ilgili linkte ki yazıya da mutlaka bir bakın 👍travesti arkadaşımla ilgili özel bilgiler yok ama genel olarak yazıda Adana’da travestilik ve özgürlük meselesine değindim.

Büyük Saat resimleri ve civarından bugün çektiğim resimler ve videolar bu galeride. 

Aana Büyük Saat Kulesi Video
Adana Taş Köprü altından geçiyoruz (Video)
Adana Seyhan Nehri Hilton Manzarası
YAZAR BİLGİSİ
Merhaba, blogumuza yazar olarak katılmak ve içerik göndermek için kayıt olmanız yeterli. Veya başka soruların varsa angelsturkiye@outlook.com adresimizden iletişime geç. ;)
YORUMLAR

Bir Cevap Yazın

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Translate »