Adana Büyüksaat’ten Taşköprü’ye (Altından Geçiyoruz) Lgbt Tanışma Noktaları

28.03.2021
315

Adana Büyük Saat Civarı

Sık sık saunaya gittiğim için bana hamam oğlanı diyebilirsiniz ama yapacak bir şey yok çünkü Adana’da özellikle bilinen gay bar veya kafeler yok. Bu yüzden şehirdeki Lgbt kitle genel olarak parklarda ve hamamlarda sosyalleşiyor. Hamama gitmek zaten Türk milletinin özellikleri ve kültürü arasındadır. Yüzyıllardır hamamlarımız ve temizlik anlayışımız ile tüm dünyaya örnek olduğumuz bilinmektedir. 

Bugün yine hamama gittim 😂🤭 Ama bu yazımdaki konum hamam değil, Adana’nın en eski yerleşim yerlerinden Büyük Saat civarı…Hamamdan sonra Büyük Saat’e doğru yürüdük. Öylesine egzotik ve büyüleyici bir atmosferi var ki. Sanki yüzlerce yıl öncesine gitmiş gibi hissediyorsunuz. 

Büyük Saat 1881 yılında Ziya Paşa tarafından yapımına başlanmış ve 1882 yılında Abidin Paşa döneminde tamamlanmış. Adana’da Alimunif caddesindeki Büyük Saat 32 metre yüksekliği ile Türkiye’nin en uzun saat kulesidir. İstanbul Dolmabahçe sarayındaki saat kulesi ise ikinci sırada gelmektedir) Bu arada tarihi Kazancılar Kazancılar çarşısı da bu civardadır. 

Büyüksaat’ten Nehir kıyısına doğru inerken karşılaşacağınız parklar Lgbt tanışma ve alıkma bölgelerindedir. Bunu bana rehberlik eden arkadaşım da kendisi şahsen anlattı ve bana civarı gezerken eşlik etti. Sahilden Taş köprüye kadar beraber yürüdük ve bir kaç farklı çaycı da diğer lgbt bireylerle birlikte topluca çay içtik ve sosyalleştik. Akşama doğru Adana’da travesti olarak yaşayan bir arkadaşımızın evine uğradık bir kahve içmek için. Bu arada konuyla ilgili linkte ki yazıya da mutlaka bir bakın 👍

Büyük Saat resimleri ve civarından bugün çektiğim resimler ve videolar bu galeride. 

Aana Büyük Saat Kulesi Video
Adana Taş Köprü altından geçiyoruz (Video)
Adana Seyhan Nehri Hilton Manzarası
YAZAR BİLGİSİ
Merhaba, blogumuza yazar olarak katılmak ve içerik göndermek için kayıt olmanız yeterli. Veya başka soruların varsa [email protected] adresimizden iletişime geç. ;)
YORUMLAR

Bir Cevap Yazın

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Translate »