Mobile Legends Bang Bang – Toplu Sohbet bölümü

02.04.2021
Mobile Legends Bang Bang  – Toplu Sohbet bölümü

MOBILE LEGENDS BANG BANG LGBT TANIŞMA

Mobile Legends Bang Bang 5’e 5, 3’e 3 veya teke tek oynayabileceğiniz süper kahramanların kıyasıya bir mücadele içinde olduğu muhteşem bir oyun. Bilmeyenler için bu tür oyunlara kısaca MOBA deniyor. Yani MultiPlayer Online Battle Arena ( çok oyunculu çevrim içi savaş alanı anlamına geliyor) Hemen yazının başında belirtmek isterim ki bu oyun direkt bir LGBT tanışma uygulaması değil. Adı üstünde bu bir oyun. Ancak oyundan yeni insanlarla nasıl tanışabileceğinizi ve nasıl sohbet edebileceğinizi anlatacağım. Yaklaşık 2 yıldır bu oyunu zevkle oynuyorum ve size bu yazımda oyunla alakalı en sevdiğim bölümleri göstermek istiyorum. Ayrıca bu oyun içinde bir de sohbet modülü olduğunu da hatırlatmak isterim. Oyunda kişilerle özel sohbet edebileceğiniz gibi, haricen combur cemaat 🙂 toplu sohbet alanı var. Binlerce kişi aynı anda çevrim içi olduğu için tanışma mesajları veya oyun oynama davetleri havalarda uçuşuyor. 

Mobile Legends Bang Bang

Oyunda zamanla kendinize güçlü bir profil oluşturabiliyor ve resimlerinizi yükleyebileceğiniz bir albüme sahip oluyorsunuz. Resim yükleyebilmek için oyun içinde belli bir kademe atlamış olmanız gerekebilir. Bundan tam emin değilim. Bu arada oyunun sadece çocuklar için olmadığının altını çizeyim. Bir çok yetişkin ve hatta LGBT birey bu oyunu severek oynuyor. Oyunun LGBT bireyler tarafından oynandığını nereden biliyorum? Çünkü aktif ve pasif arkadaş arayış ilanlarını sıklıkla görüyorum. Alttaki videoda oyunda toplu sohbet bölümünü görebilirsiniz. Burada toplu sohbet alanında sohbet için mesaj atanları seçip özel sohbete başlayabiliyorsunuz. Ancak toplu sohbet alanında akış çok hızlı çünkü çok fazla insan oyunda ve sürekli mesaj atıyorlar. 

Öncelikle oyunda en sevdiğim ve en rahatlatıcı yerlerden biri de hazırlık bölümü. Burada biriken altın ve biletlerinizle Amblem satın alabiliyor ve oyun içi seviye atlamanıza  yardımcı olacak itemlere ulaşıyorsunuz. Aylarca veya haftalarca oynayarak kazandığınız altınları üstü süte harcamak çok rahatlatıcı. 

E tabi ekran kaydı yaptığım için ses ve görüntü kalitesi biraz bozulmuş ama rahatlatıcı etkiyi hissedebilirsiniz. Oyunu bilenler bu bölümde ne hissedildiğini bilirler.

Sohbet bölümü

Uygulama içinde sohbet edilen bölüm burasıdır. Videodan da görüldüğü üzere sohbet için atılan ilanlar çok hızlı ilerliyor. Üstelik en yoğun olduğu saatler olduğunu söyleyemeyiz. Bu videoda lgbt tanışma ilanı görmedim. Ama  ara ara bakarsanız aktif veya padis olduğunu belirten lgbt tanışma ilanlarını görebilirsiniz.

1997’de atari salonlarını kasıp kavuran King oF Fighters karakterlerini bilen bilir. O tarihte doğanlar bilmez tabi 🙂 O dönemler King of figters, oyununun içindeki karakterleden bir tanesinin eşcinsel olup olmadığı söylentisi dönüyordu. Söz konusu karakter Benimaru. Şimdi Konunun bununla alakası yok ama alakası olan şey şu ki; Mobile Legends oyunu 1997 de patlayan bu younun karakterlerini oyun içine katmış. Bu her iki oyunu sevenler için ayrı bir heyecan elbette. Alttaki videolarda KOF karakterlerinin Mobile Legends’ta nasıl göründüğüne bakabilirsiniz. Dövüşçülerin süper hareketlerindeki ana tema 1994 ten bu yana çıkan bütün oyunlardaki süperlerin aynısı. E tabi çözünürlük kalitesi farklı.

YAZAR BİLGİSİ
Merhaba, blogumuza yazar olarak katılmak ve içerik göndermek için kayıt olmanız yeterli. Veya başka soruların varsa angelsturkiye@outlook.com adresimizden iletişime geç. ;)
YORUMLAR

Bir Cevap Yazın

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Translate »