Hermafrodit nedir – Eşcinsel de olabilirler mi ?

13.11.2021
Hermafrodit nedir – Eşcinsel de olabilirler mi ?

Hermafrodit nedir? Çift cinsiyetli midir eşcinsel midir?

Hermafrodit nedir ve tıp literatürüne mitolojiden nasıl gelmiş ? Çift cinsiyetli oldukları tam olarak doğru mu? Hikayeye göre, Yunan tanrılarından hız ve haberci tanrı olarak bilinen Hermes ve aşk tanrıçası Afrodit’in birlikteliğinden doğan dünyalar güzeli yakışıklı oğullarının adıdır. Yani ismini anne ve babasından almış.

Hikayenin aslı bir tık daha detaylı ancak ana tema özetle bu yazıdaki gibi. Hermafrodit 15 yaşlarına geldiğinde diğer erkekler gibi kadınlarla kızlarla pek ilgilenmezmiş. Eşcinsel olup olmadığı bilinmiyor ancak efsaneye göre gezmekten tozmaktan ve sürekli yeni şeyler öğrenmekten başka bir şeyde gözü yokmuş. Hermafrodit bu gezilerinden birinde Bodrumdaki bardakçı koyunda o zamanlar var olan Salmakis gölünde bir peri kızıyla karşılaşır.

Peri kızı bizim oğlanı görür görmez ona aşık olur. Ancak oğlan, peri kızına yüz vermez. İşin garibi bu oğlan buraya sadece bir kez gelmez. Başka kaynaklardan okuduğum bilgiye göre daha sonra bir daha gelir. Yani hem korkuyorsun hem de bir daha geliyorsun ilginç değil mi. Sanırım ikinci gelişinde de peri kızına hayır diyen bizim oğlan, su perisini iyice delirtmiş. Reddedilmekten ve aşkından deliye dönen peri kızı Salmakıs tanrılara yalvarır. Ve tanrılar peri kızının yalvarışına cevap verip hermafrodit ve Salmakisi aynı bedende birleştirir. E tabi hikayenin kendisi dediğim gibi biraz daha dallı budaklı ve mitolojik kaynaklara dayalı.

hermafrodit nedir

Hermafrodit nedir ve neden eşcinselliği çağrıştırıyor

Hermafrodit olan bireyleri, yani hermafroditliği, çoğu insan eşcinsellik ile karıştırır. Çünkü çift cinsiyetlilik tanısı kişilerin aklına ilk önce eşcinselliğin gelmesini sağlıyor. Elbette hermafrodit nedir sorusunun cevabını direk olarak bu yazı da veremeyebiliriz ama yönleneceğiniz sitelerde uzman bazı kişilerin açıklama ve yorumlarını göreceksiniz. Ancak uzmanından (uzmantv) dinleyince de çok net olarak anlar mısınız bilmiyorum. Keza ben tam olarak anlamadım😅 Yani aslında anladım da anlatın derseniz anlatamam. Ayrıca kafamda bir çok soru işareti de oluştu. Çünkü hermafroditliğin gerçekten anlaması zor ve değişik detayları ve kişiye göre değişen dereceleri var. Hermafroditlik (Çift cinsiyetlilik) durumu eşcinsellik ile alakalı bir durum değil. Biyolojik ve tıbbi bir sorun.

hermafroditler ve tedavi süreci?

Bunun tıbbi bir sorun olmadığı başka mesele ancak bu durum bireyin hem hermafrodit hem de eşcinsel olmayacağı anlamına gelmez. Yani tamamen tesadüf meselesi. Hermafroditler eşcinsel de olabilirler heteroseksüel de olabilirler. Bu arada otorite bir kaynak eklemek isterim https://tr.wikipedia.org/wiki/Hermafroditlik

Hermafrodit bireylerin temel cinsiyeti belirlendikten sonra tedaviye başlanıyormuş ve bebeğin alakasız diğer cinsel organla bağı daha bebekken kesiliyormuş. Ve birey hayatına kız veya erkek olarak devam ediyormuş. Diyelim ki bu bebeklerden birinin asıl cinsiyeti erkek ancak çift cinsiyetli doğuyor ve tedavi edilip erkek olması sağlanıyor ancak yıllar geçip kişi büyüdüğünde kendini kadın gibi hissederse ne olur? Sizce de kendisine doğal olarak verilmiş olan kendinden alınmış olmaz mı? Ne karmaşık bir durum olmaz mıydı sizce de. Gerçi muhtemelen bu durumun tıp doktorlarıyla alakası yoktur. Sanırım kişilerin biyolojik cinsiyetleri belirlenebilse de eşcinsel olup olmayacaklarını belirlemek mümkün olmuyor. Bu gibi durumları göz önünde bulunduruyorlar mı bilemiyorum. Ancak muhtemelen buna doktor teşhisinden sonra ebeveynler karar veriyor olabilir. Alttaki videolara da bakabilirsiniz.

Hermafrodit bireyler aslında kadın ve erkektir

Şimdi eşcinsellik konusu bilindiği üzere biyolojik cinsiyetten ayrı bir durum. Yani kişi kadın veya erkek eşcinsel olabileceği gibi hermafrodit olup eşcinsel de olabilir. Ancak hermafroditlik sanıldığı gibi her iki cinsiyeti aynı anda mevcut bedende bir arada sürdürmek demek değildir. Kişi fiziken aslında ya erkektir ya kadındır. Örneğin bazı eşcinseller transseksüel oldukları halde hayatlarını erkek olarak sürdürür. Bazıları da tam kadın gibi olacak şekilde geçiş sürecini tamamlar. İstisnalar kaideyi bozmaz ama hermafroditliği özellikle manipüle eden çift cinsiyetli insanlar da görülmüştür. Ancak bu çok istisnadır. Ancak bu istisnalar altta izleyeceğiniz videodaki insanların hermafroditliğinden çok başka bişi. Alttaki videoya baktığınızda aslında hermafrodit olan bu bireylerin kadın veya erkek olduklarını bariz bir şekilde görebilirsiniz. Olsa olsa porno sektöründe görünen sıradışı olan hermafroditler bunu manüpüle etmiş sektörel yaklaşmış olabilir. Genel anlamda hermafroditlik durumunun iki cinsiyetin bir arada olduğu travestilik durumundan daha ilginç olduğunu da düşünmüyorum.

YAZAR BİLGİSİ
Merhaba, blogumuza yazar olarak katılmak ve içerik göndermek için kayıt olmanız yeterli. Veya başka soruların varsa angelsturkiye@outlook.com adresimizden iletişime geç. ;)
YORUMLAR

Bir Cevap Yazın

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Translate »