Hermafrodit nedir Cinsel yönelimleri nedir

08.03.2020
303
Hermafrodit nedir Cinsel yönelimleri nedir

Hermafrodit nedir? Çift cinsiyetli midir eşcinsel midir?

Hermafrodit tıp literatürüne mitolojiden gelmiş. Yunan tanrılarından hız ve haberci tanrı olarak bilinen Hermes ve aşk tanrıçası Afrodit’in oğlunun adıdır. Hikaye biraz daha ayrıntılı ancak özetle şu şekilde. Efsaneye göre gezmekten tozmaktan ve sürekli yeni şeyler öğrenmekten başka bir şeyde gözü olmayan Hermafrodit bu gezilerinden birinde Bodrumdaki bardakçı koyunda o zamanlar var olan Salmakis gölünde bir peri kızıyla karşılaşır ve peri kızı ona aşık olur. Ancak oğlan, peri kızına yüz vermez. İşin garibi bu oğlan buraya sadece bir kez gelmez. Başka kaynaklardan okuduğum bilgiye göre bir daha gelir. Yani hem korkuyorsun hem de bir daha geliyorsun ilginç değil mi. Sanırım ikinci gelişinde de peri kızına hayır diyen bizim oğlan, su perisini iyice delirtmiş. Reddedilmekten ve aşkından deliye dönen peri kızı Salmakıs tanrılara yalvarır. Ve tanrılar peri kızının yalvarışına cevap verip hermafrodit ve Salmakisi aynı bedende birleştirir. E tabi hikayenin kendisi biraz daha dallı budaklı.

Hermafrodit olan bireyleri, yani hermafroditliği, çoğu insan eşcinsellik ile karıştırabilir. Çünkü çift cinsiyetlilik tanısı kişilerin aklına ilk önce eşcinselliğin gelmesini sağlıyor. Elbette hermafrodit nedir sorusunun cevabını direk olarak bu yazı da vermeyebiliriz ama yönleneceğiniz sitelerde uzman bazı kişilerin açıklama ve yorumlarını göreceksiniz. Ancak uzmanından (uzmantv) dinleyince de çok net olarak anlayabilecek misiniz bilemiyorum keza ben tam olarak anlamadım😅 Yani aslında anladım da anlatın derseniz anlatamam. Ayrıca kafamda bir çok soru işareti de oluştu. Hermafrodit (Çiftcinsiyetlilik) durumu öncelikle eşcinsellik ile alakalı bir durum değil. Biyolojik ve tıbbi bir sorun. Doktorun anlattıklarına bakınca bunu çıkarmak mümkün. Ancak bu birinin hem hermafrodit hemde eşcinsel olmayacağı anlamına gelmez ve bu tamamen tesadüf meselesi. Yanı hermafroditler eşcinsel de olabilirler heteroseksüel de olabilirler. Bu arada otorite bir kaynak eklemek isterim https://tr.wikipedia.org/wiki/Hermafroditlik

hermafroditler hemde eşcinsel midir?

Bence bu durum daha da ilginç olurdu. Hermafrodit bireylerin temel cinsiyeti belirlendikten sonra tedaviye başlanıyormuş ve bebeğin alakasız diğer cinsel organla bağı daha bebekken kesiliyormuş. Ve birey hayatına kız veya erkek olarak devam ediyor.Diyelim ki bu bebeklerden birinin asıl cinsiyeti erkek akcak çift cinsiyetli doğuyor ve tedavi edilip erkek olması sağlanıyor ancak yıllar geçip kişi büyüdüğünde kendini kadın gibi hissederse ne olur? Sizce de kendisine doğal olarak verilmiş olan kendinden alınmış olmaz mı? Ne karmaşık bir durum olmaz mıydı sizcede. Gerçi muhtemelen bu durumun tib doktorlarıyla alakası yoktur. Sanırım kişilerin biyolojik cinsiyetleri belirlenebilse de eşcinsel olup olmayacaklarını belirlemek mümkün olmuyor. Bu gibi durumları göz önünde bulunduruyorlar mı bilemiyorum. Ancak muhtemelen buna doktor teşhisinden sonra ebeveynler karar veriyor olabilir. Alttaki videolara da bakabilirsiniz.

YAZAR BİLGİSİ
Merhaba, blogumuza yazar olarak katılmak ve içerik göndermek için kayıt olmanız yeterli. Veya başka soruların varsa [email protected] adresimizden iletişime geç. ;)
YORUMLAR

Bir Cevap Yazın

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Translate »