Abim (ağabeyim) kadın olduğum resimlerimi gördü

11.03.2021
Abim (ağabeyim) kadın olduğum resimlerimi gördü

Abim kadın olduğum resimleri mi gördü… ( Ağabeyim)

Kendimi gizli dünyamda yaşadığım kadınlığımla gösterirken, görmesi gereken son kişi bile olmaması gereken abim kadın görünümünde olduğum resimlerimi gördü. 

Yaşadığım hapsolmuş hayatım, yani bir çok anlamda hapsolmuş hayatım, sanırım artık psikolojik destek gerektirir boyuta kadar geldi desem hiç yanlış olmaz… Tabi koronavirüs sürecinde olduğumuz bu dönemin de bunda katkısı oldu ayrı mesele… 

Ancak resimlerimin görünmesi, kendi karmaşalarım yetmezmiş gibi herşeyin tuzu biberi oldu… Daha da bir karmaşa oldu benim için. Yani, abim o resimlerimi görmemeliydi! Ama gördü… Hem de hiç olmadık yerde ama önemli olan nerde gördüğü değil. Sadece görmemesi gerekiyordu.

Yani klasik gay arkadaşlık sitelerinde hornrtte falan hepsinde var profilim bir de oradaki resimlerimi görse herhalde öldürürdü beni 😅 Neyseki biraz edebli olduğum bir kaç resimle paçayı kurtardım. En kevaşe göründüğüm resimleri görmedi Neyseki 😂

Kendimi netleştireyim…

Ben transeksüel yönelimliyim ama kadın olamadım daha. Keza çok önemli bir detay da değil benim için. Siz zihnimin ne kadar özgür olduğunu bana sorun) Ancak doğal görüntüm kadın gibi de olabiliyor erkek gibi de. Yani ruhen, transeksüel yönelimliyim ama görsel olarak akışkan kimlikte yaşıyorum. Bu tür, benim gibi kişilere genderfluid de deniyor. Yani herhangi bir ameliyat vs yok. Sadece lazere girdim… Hatta bazı trans arkadaşlarımdan ‘e daha ne kalmış ki’ ‘sen baya gacı gibisin’ diyenler de var ‘adaaam’ diye ezikleyen samimi arkadaşlarım da var 😅 travestilerin ortamında kadınsı olmak, daha doğrusu yeterince kadınsı olamamak bir hiyerarşi meselesi olabiliyor. 

Ben saçım uzunsa (çoğunlukla) kız gibi görünen biriyim. Yani sokaktaki çocukların bazıları normal kot tşört giydiğim de dahi bana abla diyebiliyor. Ancak iş hayatımda (bu arada ben ingilizce ögretmeniyim) saçlarımı tam topluyorum ve yüzümün sözde daha erkeksi görünen açılarıyla öğrencimin karşısında vuku buluyorum. Keza birinin karşısına öğretmen kimliğiyle çıktığınız zaman şekil algısı şüpheli olsa da biraz esneyebiliyor. Yani kişi şeklinize aldırış etmiyor. Biz hocam dediğimiz insanların yüzüne karşı herhangi bir şekilde saygısızlık edecek bir toplum değiliz keza. 

Öğrencilerim de genelde yetişkin olduğu için bugüne kadar hiç bir sorun yaşamadım. Karşıma öğrenci olarak çıkacak kişinin algısı zaten başka. Elbette Hornrtten tanıştığım birinden bekleyeceğim hal tavır farklı şeyler 😂😂 aaay neler diyorum diye ben…Yani kendi özel hayatım da istediğim forma bürünüyorum kısaca.

Aslında, dışarıda sözde erkek gibi olmaya çalıştıkça daha çok dikkat çekiyorum bu defa da. Ve bu yüzden saçlar gitti… saçlarımı kestirmek beni daha da depresyona soktu ama baş etmeye çalışıyorum.

Benim için saç çok mühim değil diyordum kendi kendime… Eee o mühim değil bu mühim değil e saçım olsun yahu… 🤭😅 

Yıllardır İstanbul’da yaşadığım için, iş hayatımın dışında, yani, özel hayatımda çevremdeki herkes travesti veya transeksüel. Çevrem sadece trans ve lgbt bireylerden ibaret değil elbette ama çoğunlukla trans bir çevre…  

Herkes kendi gibi olanlarla arkadaş olur bir araya gelir vs. Arkadaşlıklar ilişkiler vs herşey ayrı hikaye ya biliyorsunuz işte… Hayatım ilginç bir şekilde iki arada kalmış gibi görünebilir ama ben bundan asla şikayetçi değilim 🤭 Kendimi ameliyatla değiştirmeyi düşünmüyorum. İyiyim yani… Hani kadın olamadım derken kastım buydu. 

Asıl konu bir de şu. Ben kadın olmak için göğüs vs yaptırırsam işimi kaybetme ihtimalim yüksek. Ve kadın olma sürecim, seks işçiliği yapmaya kadar gidebilir. 

Ancak vajina ameliyatı olup da kadın olursam, paşa paşa ingilizce öğretmenliği olan mesleğimi yapmaya devam edebilirim. Çünkü devlet kimliğini ve diplomanı tanıyor. Fakat sadece göğüs yaptırıp kadın olursam ben kadın değil travesti olarak anılacağım. bu defa öğrencinin karşısına çıkamam keza özel ders sektörü olduğu için o öğrenci beni hoca olarak karşısında görmek istemez. Ayrıca dershanelerde kimliksiz kimse size iş vermesz. Ya tam kadın olacaksın yada altı başka üstü başka mecburen hayat seni nereye götürürse. 

Lakiiiin benim meselem bu da değil kardeşim 😅 ben olduğum gibi mutluyum. Saçım uzun olsun yeter bana 🤭 Ben ayarı kendim veririm.  

Şimdi kadın olmak başka bir süreç elim yüzüm değişmeyecek. Sadece göğüs ve vajina ameliyatı değil mi? Yani kadın olarak adlandırılmak için en gerekli unsurlar. Ama işin garibi, vajinam olmasını istemiyorum. Göğüslerim olabilir de olmayabilir de. Benim için önemli değil. Ben biyolojik kadınlıkla, kadın hissetme kavramlarını şiddetle reddeden tersyüz etmiş biriyim… Hiç öyle aktivistlik falan da zerre umrum değil… Neysem onu hissediyorum ve beyan ediyorum. 

Şimdi işin ilginç yanı şu; benim ve ülkemizdeki çoğu ailenin sosyolojik yapısı belli. Bazılarımızın aileleri bu durumu kabul edebilir ama tercih etmezler de bunun yolunu kolaylaştırmazlar da. Bunlar farklı, toplumsal ve kültürel detaylar. Doğal olarak benim ailemde kadın olayım diye çırpınmıyor veya yolunu kolaylaştırmıyor. Ama tercihime asla karşı değiller. Diyelim ki öyle yada böyle tam veya yarım yamalak kadın oldum, ailem bana ne iş yaptığımı soracak ve ben onlara yalan söyleyemem ama olurda umulmadık şeyler yapmak zorunda kalırsam doğruyu da söylemem ki!

Değinmem gereken detaylar aklıma gelirse yazıyı  güncellerim

YAZAR BİLGİSİ
Merhaba, blogumuza yazar olarak katılmak ve içerik göndermek için kayıt olmanız yeterli. Veya başka soruların varsa angelsturkiye@outlook.com adresimizden iletişime geç. ;)
YORUMLAR

Bir Cevap Yazın

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Translate »