Onsuz yaşayamayacağınız üç nesne nedir?

03.03.2024
399
Onsuz yaşayamayacağınız üç nesne nedir?

Onsuz yaşayamayacağınız üç nesne nedir?

Telefonum tabletim bilgisayarım. 🤣 Tabi ben direkt kısa cevap. Kür diyerekten. Bir adaya düşersen yanında olmasını istediğin üç nesne nedir diye sorsalardı bu üçünün de hiç bir anlamı olmazdı heralde. Ada’da internet ne gezer ki. İnternet olmadan da bunların hiç biri bir işe yaramaz tabi. Ayrıca adaya düşmek nasıl düşmek? Denizde batan gemiden düşsen ve diyelim ki telefonun tabletin su geçirmez ise bir nebze kurtulmana yardımı olur. E tabi kapsama alanı dışında kalırsan yine pek şansın yok. Uydu ile bağlantı kuran telefonlar da daha yeni yeni çıktı da! Şans bu ya adaya düşersin o da ise yaramaz ölür gidersin aç susuz… Ada yerinde dursun kuzum biz de oraya düşmeyelim.

Yani zaten adaya düşmeyeceksek bu üçünden başka neyin anlamı kaldı ki? Hadi bilgisayar ve tableti de geçtik şu cep telefonu sevdamız bizi zaten ona öylesine köle etmiş durumda ki. Tuvalate bile onla giriyoruz. Yatağımızın hemen yanı başında onunla uyanıyor veya o bizi uyandırıyor. Hele ki özel ilişkiler sosyal medya uygulamaları vs derken daha neler neler hepsi de cep telefonuyla bağlantılı. Bence  çoğu insanın bu soruya vereceği cevapta telefon ilk üçe girer.

Su ve yemek zaten büyük ihtimalle bu sorunun temel kapsamında değildir diye düşünüyorum. Bu yüzden soruyu nasıl anladığımızı biraz genişletsek belki kozmetik kremler, botoks yaptırmak veya Starbucks’ta arkadaşlarla lak lak yapmak cevabı veren de olacaktır. E tabi eğer lubunyaysanız muhtemelen similya ve similya bulma uygulamaları da onsuz yaşayamayacağınız üç nesne arasına girebilir. Peki similya bir nesne midir 🤣 onsuz yaşanmaz mı gerçekten? Ay bu rahibeler ne yapar acaba… Similya hoylar hoyu düşünsenize. Ayyy but madilik… Benim yakında lubunca sözlük sayfası hazırlamam gerekiyor sanırsam. Çünkü gittikçe daha gazla lubunca kullanmaya başlıyorum da. Lubunca nedir veya lubunya nedir soruları aklınıza geldiyse bu yazıdaki linkleri bir tıkırdatın derim.

Hayatım işte herkesin onsuz yaşayamam dediği şey varsa iki yorum atabilirler özgürce… Or what ever… Bye 🤭

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.