Kadınlık bir roldür Travesti nedir?

08.05.2021
214
Kadınlık bir roldür Travesti nedir?

Travesti nedir? Benim beyanım mı esastır

Ben bir kadınım derken, başka bir gay erkek, sanki ben bilmiyormuşum veya kendisine bunu tartışma hakkı vermişim gibi, biyolojik kadın olmayışımın altını çiziyor. 🤭😂 Bir erkeğe aktif olmaktan haz almıyorsam ve beynen kadın hissediyorsam benim beyanım esastır. Trans kadınlık olayı bir süreçtir ve bunu dileyen vajina ameliyatı ile tamamlar ve dileyen tamamlamadan penisi ile sürdürebilir. Ne yani şimdi bir travesti aktif oluyorsa bile sırf penisi var diye erkek diyebilir miyiz?
Kadınlıkta da vajina sadece bir semboldür. Ve günümüzde kadınlar bile kocalarına aktif olmak durumunda kalabiliyor veya bunu isteyebiliyor. Biyolojik kadının aktif olması onu erkek yapar mı? Tabiki hayır.
Elbette travestilik veya trans olma durumu biyolojik kadınlık değildir ve  daha detaylı bir konudur. Ama tüm görünümüyle kadın olan birine sırf penisi var diye erkek demek ne kadar doğru olur ki? 
Evet penis biyolojik bir organ ama kadınlığa nerden baktığınıza göre ameliyatla vajina yaptıran da kadın değildir mi diyelim yani? Sırf sonradan yapılma veya biyolojik olarak kadın doğmadığı için veya sonradan kadın olduğu için erkek demek ne kadar doğru olur? 

Kadınlık bir roldür

Bir travestinin aktif olması onlara erkektir demek için yeterli değil. Örneğin doğuramayan kadınlar da vardır. Ama doğuramıyor diye kadın değildir diyebilir miyiz? Tabiki diyemeyiz. 
Elbette biyolojik kadın ve trans kadın farklı detaylara sahip ama sosyolojik açıdan kadın kadındır.
Tanımların ve yönelimlerin belirgin şekilde ayırt edici özellikleri netleşirken ve kişilerin bilgi düzeyinin daha da arttığı günümüzde, özellikle bazı eşcinsel erkeklerin ( homoseksüel erkekler) transseksüel yönelimli bireylere böyle dokundurmalar yapması hadsizliğin daniskası. Ne yani ben biyolojik kadın değilim diye beni yermeye çalışırken sen bu folloş götünle erkeğim diye mi geziyorsun? (Hani toplumsal erkek algısı bazında) 
Kafasına peruk takan herkes kadın değildir. Çünkü kadınlık bir roldür ve bütünsellik gerektirir. Kişi kendini beynen kadın hissediyorsa ama bunu kadınlığa yakışır bir vaziyette gösteremiyorsa bu durumda da da o kişi için de kadın değildir diyemeyiz. 

Travesti nedir ? travesti, travestilik, travesti hikayeleri, ve travestiler hakkında her şey bu blog yazısında şekerella

Travesti nedir

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.