Erkek genelevi açılsa talep nasıl olur?

28.01.2021
192
Erkek genelevi açılsa talep nasıl olur?

 Erkek genelevi açılsa sizce talep olur mu? Hatta belki kadın genelevlerine olan talebi bile geçebilir diye mi düşünüyorsunuz? Öyle düşünüyorsanız muhtemelen bu erkek genelevlerine en büyük talebi de erkek eşcinseller gösterecektir diye de düşünüyorsunuzdur. Keza kadın genelevleri gibi, toplumsal açıdan daha tolere edilebilen kadın erkek ilişkisi, devletler tarafından tanınıyorken, erkek erkeğe ilişkiyi meşrulaştıracak bir ortamı devlet otoriteleri uygun görmeyebilir. Eyvah durum beter mi ne düşünmeden edemiyorum 🙂

Erkek genelevi açılsa şartlar ne olur ?

Şimdi erkek genelevleri açılsa, normları göz önünde bulundurunca, kadınlar için açıldığı düşüncesi ortaya çıkacak. Bu durum Türk toplumu örf ve adetleri gereğince pek hoş karşılanmayabilir ve çok ciddi ahlaki tartışmaları da beraberinde getirebilir. Hani şöyle bir ikilem var. Kadınının seks işçisi olmasını tolere edebilen bu algı, erkek genelevine kadının gitmesini istemez meselesi mi bu? Aslında nereden baktığımıza göre daha da karmaşık bir konu gibi görünse de bu olayın detayları (bunu okuyan) kişilerin zihninde aydınlanmış mı yeterince? Evet seks işçiliği diye bir durum söz konusu doğru. Ancak bunu daha çok kadını mağdur etmemek adına manevi bir hoş görme zihniyetiyle kabul etmişiz sanki. Yada ne biliyim öyle mi ki ? Peki aslında erkek genelvi açmayarak kadını da mağdur etmiş olmuyor muyuz?

Kadınların olduğu geneleve lezbiyenler gidiyor mu ?

Şimdi erkek genelevi açılmasının önündeki en büyük engel muhtemelen eşcinsellerin gideceği meselesi değildir keza içeriye erkek almayabilirler. Hani yasallaşsa bile bu yönde yasallaşabilir belki. Çünkü otoriteler bunu toplumun çöküşü olarak mı değerlendirir acaba? Kadın genelevlerine, ‘kadınlar’ gidemiyor diye biliyorum 🙂 Veya gidiyor mu ? Gitse ne olur mesela kapıdan mı çevrilir? Gidebilmeliler mi ? Hani madem erkekler için böyle biz çözüm resmileştirilmiş kadınlar için neden resmileştirilmemiş o halde? Yoksa zaten var da işletme şekli mi farklı acaba? Hani ad genel ev değil de ajans falan mı? Bu durum hak hukuk çerçevesinde tartışılabilir mi? Hakkında yazılabilir mi ?

Serbestlik kurallarını belirlemek gerçekten zor

Çoğu serbestlikler kuramsal değil mi ? Hani nerden baksan eksik yanları çıkıyor gibi. Ne dedim ben? Yani uygulamada bütün özgürlük türlerinin bir açığını bulabiliyoruz. Ay hukukçu olmak da zor iş. Bu gibi detayları düşünüp yasa üretmek falan çok karışık işler. Amerika’da her eyalet için farklı yasalar falan. Bir metre mesafe değişikliğiyle yasayı delebilir veya yasaya uyabilirsiniz. Çok gullüm bence. Alttaki resme bakın. Erkek genelevi kampanyasına 2000 erkek başvurmuş. E tabi erkekler için bulunmaz nimet. Hiç bir işi gücü olmayan yakışıklı aslan gibi erkekler o kadar çok ki. Hepsi bu işi yapmak isteyecektir. Hali hazırda merdiven altı olanları saymazsak her başvurmak isteyen işin ciddiyetnin farkında değildir bence. Erkekler olaya biraz keyfi bakıyor hani… Ama bence haberi okuyun derim. Muhtemelen kadınlar için geçerli olan neye benzeri veya daha ağır olanı erkekler için uygulanabilir https://onedio.com/haber/hic-tahmin-edemeyeceginiz-gercekleriyle-genelevler-hakkinda-14-sasirtici-bilgi-898241 aaay kıyamet kopucak diye.

Sapyoseksüeller için genel ev talebi nasıl karşılanır?

Her yönelime bir genel ev

Şimdi özgürlük özgürlüğü tetikler falan maazallah! Hak hukuk çerçevesinde erkek genelevi açılırsa bu defa eşcinsel erkekler için de genelev istenir, lezbiyenler için de istenir. Travestiler içinde istenir… Her yönelim için bir genel ev beklentisi söz konusu. Bildiğim kadarıyla İstiklal caddesinin arka sokaklarından bir tanesinde Travesti genel evi zaten var. O sokaktan ne zaman geçsem evin önünde gezen mantileri görürüm oda başka mesele. Ancak İstiklaldeki travesti genel evi resmi bir genel ev değil. Yine bölgesel bir kanunla koruma altındalar mı onu de net bilmiyorum. Türkiye’de ameliyat ile kadın olmamış Travestilerin bildiğimiz anlamda yasal bir genelevde çalışma izinleri yok. Bununla ilgili Hürriyet gazetesinde Travestiye kimlik ve genelev yok Hatta özgürlük kuramı çerçevesinde işler sarpa sarabilir. Düşünsenize sapyoseksüeller için genel ev açılsa, kadrosu olsa olsa akademik kadrodan oluşur. Ne fizik mühendisi değil misin? Asla tipim değilsin? Nasıl yani çift ana dal 2 dalda mastır eğitimin yok mu asla tipim değilsin. 5 dil bilmiyor musun asla tipim değilsin gibi giderler döner.  

YAZAR BİLGİSİ
Merhaba, blogumuza yazar olarak katılmak ve içerik göndermek için kayıt olmanız yeterli. Veya başka soruların varsa [email protected] adresimizden iletişime geç. ;)
YORUMLAR

Bir Cevap Yazın

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Translate »