Kirala bunu ile Telefonum var ama benim değil

19.12.2021
Kirala bunu ile Telefonum var ama benim değil

Telefonum var ama benim değil çünkü Kirala bunu diye bir hizmet var

Bu hizmet size cep telefonunu satın almak yerine size bunu kiralıyor… Aynen öyle bildiğiniz kiralamak! Örneğin orta segment bir telefon için ortalama 535 TL civarında bir aylık kira bedelini gözden çıkarmanız gerekir. Öte yandan iPhone 13 Pro Max için aylık kira bedeli 1800 civarı. insan acaba gerçekten “bu telefon benim mi” diye düşünebilir. Hem öyle hem böyle gibi. Hani şey gibi düşünün. Kiralık bir evde oturuyorsunuz ve bunun için kira ödüyorsunuz.

Oturduğum evi kiralamak VS. Telefonu kiralamak

Hayatta her konuda öncelikler sıralamayı belirler. Örneğin Hani ev başka mesele doğru… Telefon mu ev mi diye sorarlarsa çoğunluk muhtemelen eve kira vermeyi daha makul bulur. Kiralık bir evde otururken nasıl olsa benim değil diye düşünmüyoruz ama dimi? İlginç bir detay bence. Bunun dışında burda durum farklı. Hizmet zaten telefonu satın almak yerine onu kiralamayı düşünenler için. 🤭 Tüm detayları biliyor muyum? Hayır bilmiyorum. Girip bakarsanız anlarsınız işte. Kiralabunu.com yazdığınız an Google size siteyi gösterir. Veya linke tıklayıp gidebilirsiniz.

Kirala bunu hangi açılardan iyi?

E zaten bir yıl sonra eskiyecek neden olmasın? Hem böylece yıl bitmeden değiştirsem 24 ay bitmeden falan fistan işte… Hani telefonu sıkılınca değiştiririn… Zaten eskiyor her sene çıkan yeni ve upgrade olmuş bir teknoloji ister istemez insanlara da cazip geliyor..

1800 x 12 = 21.600 TL yapıyor

Elbette 1800 TL en yüksek fiyat bandını oluşturuyor. iPhone 13 Pro Max için ödemeniz gereken kira bu. E zaten bu telefonun 1 yıllık kirasını ödeyince niye sizin olmuyor ozaman? Sonuçta 1 yıl kalırsam zaten benim olması gerektiği kadar para ödemiyor muyum? E ozaman nasıl olacak?

Kirala bunu sitesi hizmeti istismara açık mı?

Şu an bu hizmetin bir açığı var mı? Yani açıkta kalan kullanıcıları nasıl tespit ediyorlar? Aldım bir ay kullandım çıkabiliyor muyum? Veya 5 ay sonra çıkmak istiyorum çıkabiliyor muyum? E tabi gerçek alıcıysanız iletişime geçip sorularınızı sorabilirsiniz. Muhtemelen yazılı ortamda tüm detaylardan bahsedilmiştir ama daha okumadım.

Tesadüf internette gezerken gördüğüm reklamdı

Yani ben bu siteyi Google reklamlarında gördüm… Bunu arkadaşıma anlatınca o da bana duyar duymaz. Kötüye kullanırlar ya..! Diyerek tepki verdi. E tabi bende bir önceki paragrafta o yüzden şaibeli kısımlara eksik bilerek değindim 🤭

Sadece telefon değil birçok kategiride ürün bulmak mümkün

Kirala bunu

Muhtemelen söz konusu cihazların kullanıcıları hedef alınarak bir reklam yapılmış. Çünkü herkes her ürün kategorisini geçerli bulur. Anne çocuk ürünlerinden digital ürünler herşey. Dijital elektrikli vs ürünler tamam da anne çocuk ürünlerini anlayamadım… Kategoriye hızlıca baktım. Çocuk bebek arabaları falan kiralanıyor. Hani hijyenik mi acaba nasıl yapılıyor? Bunu da bilmiyorum tabiki. Kirala bunu muhtemelen çoğu sorunuzu cevaplayabilir. Ben daha çok Mobil telefonları ve kablosuz kulaklıkları ve telefon klavyeleri arıyordum son zamanlarda. Doğal olarak reklamı da öyle buldum. E tabi hizmeti gerekli veya gereksiz bulmak size kalmış.

Ben hizmeti kendim için şimdilik biraz fazla buluyorum. E tâbi ayrıca çok da iyi düşünülmüş bir detay. Hizmeti çok sevdiğim için faydalı olur düşüncesiyle paylaşmak istedim.

YAZAR BİLGİSİ
Merhaba, blogumuza yazar olarak katılmak ve içerik göndermek için kayıt olmanız yeterli. Veya başka soruların varsa angelsturkiye@outlook.com adresimizden iletişime geç. ;)
YORUMLAR

Bir Cevap Yazın

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Translate »