Taksim gezi parkı her mevsim rengarenk dev albüm

26.03.2021

Taksim Gezi Parkı her mevsim başka renklerde

Taksim gezi parkı Taksimin tam orta yerindeki halka açık muhteşem güzellikteki bir parktır. Taksimde Talimhane semtinde yer alır. Bir ucu Harbiye’nin bittiği yerden başlar. Talimhaneyi de kapsayan konumuyla diğer ucuyla Taksim Meydanına çıkar. Bir zamanların Topçu kışlasının olduğu sonradan parka dönüştürülen alanının tarihiyle ilgili merak ettikleriniz var mı? Taksim Gezi Parkının hikayesine, kimliğine, tarihine buradan ulaşabilirsiniz. Atlas dergisinin yayınlarından biri olup akıcı yazımıyla sonuna kadar okuyabileceğiniz bir hikaye. Kısaca bir geçmişe gidip geliyorsunuz. 

Taksim Gezi Parkıyla İstanbul’a ilk geldiğim 1998 yılında tanışmıştım. Daha bebe olduğum yıllardaki geldiğimi saymıyorum tabi 🙂 O dönemler, Türkiye’de İstanbul eşcinseller için en özgür şehir düşüncesiyle, e tabi çocukluğun da verdiği cahil cesaretinin körüklemesiyle memleketten kalktık geldik İstanbul’a. Yani en azından eşcinseller için daha rahat bir yer düşüncesiyle geldik. Keza öyleydi de… Çok samimi olduğum bir arkadaşımla şuursuz ve fütursuzca atladık otobüse attık kendimizi taksime. Hemen Tarlabaşındaki ucuz bir otele yerleştik. İkimizde hem barlarda çalışıyoruz hem de geziyoruz. E daha yaş genç çıtır olunca, beldeli kolilere gittiğimiz de oluyordu. 😁 Klüp 99 ve ardından travesti kulübü sahra arasında mekik dokurduk ne akıl artık. 

Sahranın son saatlerine doğru hep birlikte çıkılır alttaki resimlerde de göreceğiniz çaycıda toplanır veya parkın içinde turlardık. Ayrıca gay cruising (gay tanışma veya gay alıkma) noktası da oluyor ufaktan. Hele ki geç saatler de daha bir ortam var diye. Yani Taksim’de gay arayış mekanlarından birisi de buraydı çünkü. Gerçi halen öyle sayılabilir 🙂 Hava ufaktan aydınlanmaya başlayınca evinde kalan evine, bizim gibi otelde kalan otele giderdi. Ah yine anılar ve anılar. Hiç pişman değilim yaşadığım acı tatlı hiç bir hatıramdan. Neyse yine anlatacak detaylarım hiç bitmez benim… İşte son ziyaretimde ve ondan daha önceki ziyaretimde çektiğim fotoğraflar. Daha rahat bir gezinti için sarı resmi görünce telefonunuzu yatay çevirin 😉 Sevgilerle

Masmavi gökyüzü ve güneşli bir günde Taksim Gezi Parkı

YAZAR BİLGİSİ
Merhaba, blogumuza yazar olarak katılmak ve içerik göndermek için kayıt olmanız yeterli. Veya başka soruların varsa angelsturkiye@outlook.com adresimizden iletişime geç. ;)
YORUMLAR

Bir Cevap Yazın

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Translate »