Lgbt arkadaşlık tanışma siteleri Türkiye’de popüler olanlar

10.09.2021
Lgbt arkadaşlık tanışma siteleri Türkiye’de popüler olanlar

Lgbt arkadaşlık sitesi angelsturkiye.com için tanıtım niteliğinde yazılmıştır.

Türkiye’de özellikle LGBT bireylere özel arkadaşlık sitelerinde Google play ve Applestore uygulamaları olan opsiyon çok yok. Belki sadece bir tane. Hali hazırda olan LGBT arkadaşlık siteleri ise, son derece popüler. Ancak buna rağmen uluslar arası platformlarla ölçüşebilecek türden kullanıcı dostu bir masa üstü veya mobil ara yüze ve Android Ve Apple uygulamalara da sahip değiller. Yine de Popüler mi diye sorsak ? Kesinlikle evet Çoooook popüler diyebiliriz 🙂 Ve alışkanlıklardan vazgeçmek zordur

LGBT arkadaşlık siteleri arasında Türkiye’de popüler olanlar

Lgbt arkadaşlık shemaleturk

Türkiye’de özellikle LGBT arkadaşlık siteleri arasında popüler ve yıllardır var olan siteler, kullanımı zorda olsa da arkadaş bulma konusunda çözüm odaklı. Sitenin tasarımı son derece eski olmasına rağmen popülerliği ile kullanıcıları cezbediyor. E haklılarda 🙂 O kadar üyenin olduğu yerde görünmek son derece cazip. Ancak gold üye olmak zorundasınız. Veya ücretsiz abonelik ile, diğer üyelerle kısıtlı özellikler ile iletişim kurabiliyorsunuz. Ve günlük ücretsiz mesaj atma limitleri maalesef çok düşük. Bunun sebebi de yine popüler olmalarından kaynaklı. Bu yüzden hali hazırdaki bu sitelerin müdavimlerinin kararında etkili olmak kolay olmaz. Çünkü alışkanlıklardan vazgeçmek zordur. Bunun yanı sıra Türkiye’de bilinen ve yaygın olan sitelerden bazıları Shemaleturk ve Gabiledir. Sanırım yapımcı firmalar aynı. Bir de şu sıralar en yaygın olanlardan birisi de Hornet.

Lgbt arkadaşlık hornet

Sonradan gelen bir lgbt uygulaması

Bu yazıyı okuyan çoğu kişinin bildiğini tahmin ettiğimiz üzere; şu sıralar herkes Hornet gay arkadaşlık sitesi ve uygulamasını kullanıyor. Kaç yıldır varlar bilmiyorum, araştırmadım da, araştırıp bulursam yazıyı güncellerim. Türkiye’de 2015 gibi başlayıp 2016 da popüler olup günümüzde patlamış durumda. Bir kaç küçük sistemsel bazı sorunların yanı sıra Tğrkçe çevirileri halen eksik. Son güncelleme ile çoğu sıkıntı bitti ancak halen tercüme beni yüzde yüz tatmin etti diyemem. Web sitesi ve mobil uygulamaları ve güçlü altyapısıyla milyonlarca üyeye sahip. Üstelik son derece modern ve hızlı.

Önemli olan zaten işe yarar bir platform olması. O kadar popüler ki dünyadaki tüm yerel LGBT arkadaşlık sitesi projelerini geriletti. Ayriyeten bu arkadaşlık sitesi 5 yıl önce var mıydı derseniz bilmiyorum. Ama ben 5 yıl önce haberdar değildim. Ülkemizdeki LGBT arkadaşlık siteleri ise uzun zamandır var olmalarına rağmen hiç değişikliğe gitmediler. Küçücük tasarım değişiklikleri haricinde, devrimsel bir değişikliğe gitmek gibi bir durum olacak gibi görünmüyor. Hatta; sitenin kullanıcı ara yüzü siteye bir kimlik katmış ve bunda kararlı olduklarını söylemek mümkün. Kullanıcılarının büyük bir çoğunluğu ise 35 üstü. Bu sabit duruş sitenin durumunu dezavantaja dönüştürmedi. Her iki site de halen çok popüler ancak yarın ne olur bilemeyiz.

Lgbt arkadaşlık sitesi AngelsTurkiye aşk konseptinde

AngelsTurkiye, Lgbt camiasının aşkı arayan bireylerine açık. Kesinlikle hiç bir cinsel yönelim farkı gözetmez, ayrıştırmaz. Projemiz tamamen ücretsiz. Bu yüzden Google reklam ortaklığını sistemimize entegre ettik. Şu aşamada yıllık sunucu masraflarını bu reklam gelirleriyle karşılamayı planlıyoruz. Projemizin mümkün olduğu kadar ücretsiz kalması için elimizden geleni yapacağız.

Amacımız

Ülkemizdeki benzeri lgbt arkadaşlık siteleri ve benzeri servislerinin neredeyse hepsi ücretli bir altyapı üstüne kurulu. Bu çok normal çünkü büyük kullanıcı kitlelerinin olduğu bir servisi sunmak maliyet meselesidir. Bunuda, maliyete yol açacak kullanıcı davranışını ücretlendirerek telafi ediyorlar. Yani basitçe şöyle diyor; Bu siteyi gezerek daha fazla trafik limiti tüketecek isen veya daha fazla profile daha çok mesaj gönderip sisteme yük bindirecek isen veya daha fazla resim ile sunucumuzda daha fazla yer işgal etmek istersen bunun belli bir ücreti var diyorlar. Haksız değiller ancak ücretleri biraz pahalı. Bu bağlamda Google reklam ortaklığı ile tamamen ücretsiz bir alt yapı sunmak neden iyi bir alternatif olmasın ki diye düşündük! Projemizi olası maksimum zaman skalasında ücretsiz tutmak için uğraşmak en temel Amacımızdır.

Şu an ki kullanıcı sayısı ve projemizin aldığı trafiği göz önünde bulundurunca sunucularımızın bu trafiği rahatlıkla kaldıracağından eminiz. Ayrıca mümkün olduğunca ücretsiz kalmanın Lgbt camiasının ve Lgbt görünürlüğünün yararına olacağını düşünüyoruz. Dilerseniz vizyonumuz sayfasından ayrıntıları okuyabilirsiniz.

Kendini özgürce ifade etmen için her şey bir arada

AngelsTurkiye projemiz tamamen adil bir platform. Ve bu sebepten ötürü üye alımları konusunda çok dikkatli olmaya çalışıyoruz. Projemize üye olmak isteyen tüm kullanıcılar aynı şartlara tabii. Özellikle AngelsTurkiye gibi bu tarz küçük gay sohbet grup veya toplulukları oluşturmak, zaman ve maliyet meselesidir. Söz konusu olan asıl mesele, kitleyi oluşturmak da değil. Söz konusu oluşturmak istediğimiz asıl hedef kitlemiz ciddi düşünen bir kitle olduğundan, ciddi ilişki arayışını ön planda tutan lgbt bireylerden oluşan bir kitle oluşturmak istiyoruz. Bu size uygun partneri bulacağımızın garantisi olamaz elbette. Keza partner kelimesi de kendi içinde göreceleri olup bizim hedeflediğimiz niyetleri taşıyan kişiler olmak zorunda değil.

Kaydını yapan tüm kullanıcıların gerçek ve aktif birer birey olduklarından emin olmak için üstümüze düşeni yaptık ve kullanıcılara üyeliklerini etkinleştirme şartını getirdik. Ve bir çok arkadaşlık uygulamasının ücretli özeliklerini de tamamen ücretsiz sunduk. Ziyaretçi istatistiğine dayalı tüm etkileşimleri sınırsız kullanabilirsiniz. Profilinizi ziyaret eden veya sizinle ilgilenen utangaç kişileri görebilirsiniz. Profilinizi ziyaret eden tüm üyeler doğrulanmış kişilerdir. AngelsTurkiye bu yüzden aşk arayışın için bir nebzede olsa daha işe yarar sonuçlar verebilir. Resimlerini dilediğin kadar yükle, Profil yazın ve arayışın konusunda net bilgi ver. Resimlerini beğenenleri ve yorum yapanları hemen bildirim olarak almak istersen tüm istatistiksel bildirimleri açıp kapatmak sana kalmış. Uygun bir partner bulduğunda belki canlı görmek istersin diye temel düzeyde kameralı ve sesli görüşme özelliğini de ücretsiz sunuyoruz.

Değişik özelliklerde bir lgbt arkadaşlık ve tanışma sitesi

AngelsTurkiye Lgbt arkadaşlık sitesi diğerlerine göre değişik özelliklere sahip bir platform. Bu kadar değişiklik bize fazla gelir diyorsanız, sitemize üye olmanıza gerek yok der miyiz? Demeyiz elbette. 🙂 Çünkü içerisi tamamen eğlenceli olması için tasarlanmış sesli ve görüntülü görüşme yapabileceğin bambaşka bir platform. Bunlar çok sıradan şeyler diyorsan, seni arttırılmış gerçeklik ortamında kendi belirleyeceğin ve dilersen kendi yüzünü ekleyebileceğin sanal bir vücutla gezmeye davet ediyoruz. Sanal alemde istediğin gibi görünmek sana kalmış. Arkadaş bulmanın çok yolu var… Örneğin Sinema salonunda istediğin youtube videosu ile ilanı aşk etmek güzel olmaz mıydı? Oradaki herkes senin tercihini dinleyecek…. 

Belki de aradığın aşkı bir mehtap turunda bulabilirsin.. Kendi belirlediğin sanal bedeninle, gecenin bir vakti mehtapta aşkı aramak ilginç olmaz mıydı? Muhteşem denizin ortasında ve dolunayın suya vurması… Yakamoz da aşk çok romantik bir deneyim olabilir. Yazılım mühendisliğinde yeni bir altyapı. Arttırılımş gerçeklik ile bambaşka deneyimler seni bekliyor. Süper lüks bir yatta muhteşem mehtap turunu keşfet.

 Birazda oyun olsun

Bizim insanımız genelde oyun deyince Okey der 🙂 Ve akın akın okey oynayan yurdum insanı büyük ihtimalle sitemizdeki oyunları saçma sapan bulabilir 🙂 Bencede öyle ama ne bilim çok ilginç denemekte fayda var derim. Çünkü gerçekten ilginç. Satranç oynamayı bilen birisi ile oynamak çok keyifli olabilir yani, veya klasik dama oyunu da hiç fena sayılmaz.

Canlı destek ile sorularınıza en kısa sürede cevap verilecektir.

Projeyle ilgili kısaca lütfen şunları göz önünde bulundurun

1- Burada adil ve güvenli bir ortam oluşturmaya çalışıyoruz!

2- Kendini ifade etmeyen resimler yüklemezsen seviniriz 😉

3- Lütfen özel resimlerini de özel olarak işaretle!

4- Resim sınırı yok ama bunu kötüye kullanma 

5- Mail aktivasyon linkiyle üyeliğini etkinleştirmeyi unutma (5 günün var)

6- Sosyal medya hesabınla giriş yaptıysan etkinleştirmene gerek yok!

10000 üye sayısına yaklaşıyoruz. Çevrim içi kimsecikleri göremezsen daha sonra yine ziyaret et. Filtrelere göz atmayı unutma. Ha bu arada; profiline bakan, mesaj atan, veya beğenen. olduğunda bildirim alacaksın. Rahatsız olurum dersen ayarlardan kapatabilirsin. Diğer bir çok gerekli gereksiz özelliği kullandıkça değerlendirebilir bize fikirlerini yazabilirsin.

Bir sorun varsa sorabilirsin, Cevap alabilme ihtimalin yüksek

Profil oluşturma tüyoları sayfamıza göz atabilirsin. Farketmediğin bir şeyler olabilir 😉 

https://angelsturkiye.com/page?id=492 (masa üstünde açılır)

Sen Özgür ol, Aşkı bul diye yepyeni bir şey yaptık ve beğeneceğine eminiz. Dilersen bizi bol bol paylaşım yaptığımız @gaysohbetturk Twitter hesabımızdan (sürekli güncel paylaşımlarımızı) takip edebilirsin. Hep ve sürekli güncel buna emin olabilirsin. Görüşmek dileğiyle

YAZAR BİLGİSİ
Merhaba, blogumuza yazar olarak katılmak ve içerik göndermek için kayıt olmanız yeterli. Veya başka soruların varsa [email protected] adresimizden iletişime geç. ;)
YORUMLAR

Bir Cevap Yazın

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Translate »