Google Go ve sesli okuma özelliğiyle eski cihazlarda hızlı

Google go arama çubuğu özellikle düşük segment cihazlar için çok faydalı. Tüm cihazlar için sağladığı sesli okuma özelliği vazgeçemeyeceğiniz türde

26.04.2021
Google Go ve sesli okuma özelliğiyle eski cihazlarda hızlı

Google Go arama çubuğu ile aramalar artık daha kolay. Ayrıca resimdeki metni tercüme edebiliyor

Google Go

Google Go Yapsa yapsa Google yapar dedirten türden bir uygulama. Ana ekranınızdaki Google arama çubuğunun daha zengin, daha becerikli ve daha zeki olmuş hali diyebiliriz. Üstelik bir önceki daha az fonksiyonel halinden neredeyse 4 kat daha az yer kaplıyor. Üstelik tek dokunuşla çok hızlı açılıyor ve bu çok önemli. Bir önceki Google arama çubuğu aşırı hantaldı ve geç tepki veriyordu. Milyonlarca düşük segment cihazda ömür törpüsü türden bir arama çubuğuydu.

Düşük segment cihazlar için daha yararlı

Google Go büyük ihtimalle cihazın donanım özelliklerine göre bir kaç farklı versiyonla kullanıcılarını karşılayabilir. Örneğin üst segment bir Samsung veya IPhone’son model kullananlar bunun ne demek olduğunu pek bilemeyebilirler. Çünkü bu cihazların çoğunluğu yüksek donanım özellikleriyle çok güçlü cihazlar. Neredeyse evinizdeki masa üstü bilgisayardan bile güçlü olduklarını söylemek mümkün. Haricen orta veya alt segment cihaz kullanıcıları, telefon kasmasının ne demek olduğunu iyi bilir. Bu gerçekten berbat bir durum hatta bazılarının bu telefon kasması yüzünden telefon kırdığını bilirim. Tam da bu noktada Google mühendisleri iyi bir zamanlamayla Google Go yu yaptı. Bu harika

Google Go sub menus

Daha hızlı sesli asistan ve Google Lens ile birlikte tercüme

Dot (noktacıklı) menüden diğer tüm görevlere ulaşabiliyorsunuz. Arama çubuğu içine Google Asistan da ekli ve yine tek tıkla ulaşabildiğiniz Google Lens ile birlikte bu arama çubuğu çok daha akıllı… Üstelik süper hızlı tek yapmanız gereken resmi taramak veya bir resmin üstündeki yabancı dildeki bir yazıyı saniyeler içinde çevirin.

Ekran okuyucu dinlemeyi sevenler için

Google go arama çubuğu, kendi içinde yaptığınız aramalar sonucu çıkan sonuçlardaki sayfaları okur. Herhangi harici bir link veya tarayıcıdaki yazıyı okumaz. Aramanızı Google’un yeni arama çubuğundan yaparak sayfaya ulaşmaya çalışabilirsiniz.

Okumakta zorlandığınız bir yazının, örneğin gözünüz bozuksa veya okumaya mecaliniz yoksa, örneğin fotoğrafını çekin Google Lens sizin için okusun. Ayrıca, Go arama çubuğuyla ulaştığınız tüm sonuçları sesli olarak okur. Google go uygulama marketinden indirmek için alttaki link.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.google.android.apps.searchlite&hl=tr

YAZAR BİLGİSİ
Merhaba, blogumuza yazar olarak katılmak ve içerik göndermek için kayıt olmanız yeterli. Veya başka soruların varsa angelsturkiye@outlook.com adresimizden iletişime geç. ;)
YORUMLAR

Bir Cevap Yazın

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Translate »