Gay sevgili arayışı – fantezi ve duygusallık arası ilişkiler

15.10.2021
Gay sevgili arayışı – fantezi ve duygusallık arası ilişkiler

Gay sevgili nasıl bulurum: Olasılıklar

Gay sevgili nasıl bulurum başlıklı bu yazıyı okuyarak kendince bir çıkarım yapıp arayışında daha dikkatli olabilirsin. Şunu da belirtmek gerekir ki; Sevgili arayışı sadece eşcinsellerin problemi değil. Heteroseksüel kesimlerde dahi, kadın erkek ilişkileri norm olduğu halde sevgili bulma meselesi karmaşıktır. Bu yazıda eşcinsellerin sevgili arayışını değerlendireceğiz. Hetero erkekler hayatının kadınını ararken eşcinsel erkekler ise hayatının erkeğini arıyor. Bulup bulmamak başka mesele!

Nasıl gay sevgili bulurum: Arayışınız duygusal mı?

Tamam da nasıl sevgili bulacağım mı diyorsunuz? Öncelikle arayışınızın ne olduğunu net bir şekilde idrak etmeniz gerekir. Eşcinsel bir erkek misiniz? Bir diğer erkekle sadece fantezi boyutunda mı birlikte olmak hoşumuza gidiyor? Duygusal anlamda da bir erkeğe ihtiyaç duyuyor musunuz? Bu soruların cevabını netlikle verdikten sonra bir sevgili arayışına girmek çok daha doğru olacaktır. Aksi hâlde aşk sanılan şey sadece basit bir tatmin fantezisinden ibaret olamaz. Gerçekten, sadece fantezi tatmini olarak görerek, eşcinsel ilişkiler yaşayan aktif erkeklerin olduğunu yalanlayamayız. Bunu sadece onlar yaşamıyor! Eşcinselliğinin farkında olup sürekli partner değiştirmek isteyenler de var. Ancak sürekli partner değiştirmek, kendini kabul etmiş erkeklerin sevgili aramadıkları veya duygusal boşluk hissetmedikleri anlamına gelmez.

Sevgili bu, nerede karşımıza çıkacağı belli olmaz. Sokak sokak gezip nasıl gay sevgili bulurum diye ortalıkta dolaşmayız. Hani o da olabilir uğraşabilirsin de :). Yolda bulursun hırsız çıkar, nette veya gay uygulamalarında bulursun ipsiz kopuk çıkar. 5 parası olmayan gelir bizi bulur falan derken ihtimal çok. Doğru düzgün işi gücü kariyeri olan bizi ne yapsın ki diye düşünürüz sonra da. Oysaki bir suçumuz yok biz masumane bir şekilde sevgilimiz olsun isteriz

Eskiden nasıl gay sevgili bulurduk?

Eskiden dediğim 90lar ve 2000’li yılların başından bahsediyorum. İnternet 90’larda yok denecek kadar az ancak 2000 li yılların başında da ufaktan vardı. Üstelik o da herkesin evinde yoktu. Sadece sohbet kanalları vardı ve 90larda internet kafeler gidip gay sohbet kanallarında partner aradığımız en belirgin yerlerdi. Partner diyorum çünkü sevgili olmak ne demek tam bilmezdik. Çünkü biz o zamanlar daha çocuktuk 🙂 O dönemler ayrıca parkalara giderdik. Parkların gay park olduğu ortam insanı tarafından bilinirdi. Ve parklarda mantiler barolar naftalarla vücut diliyle anlaşırdık ve sevgili olurduk. Sevgili olurduk derken koliye naşlardık demek istiyorum. Hani olaylar falan genelde yüz yüze olurdu!

Artık devir değişti! Elbette kimse sokaklarda parklarda veya internet kafelerde sevgili aramıyor. Arayan da var tabii ki. Gay hamamları veya gay parklara çoğumuz halen gidiyoruz, ayıp değil. İnsanız çünkü, her yerdeyiz ama artık devir uygulamaların devri. (Ayrıca Gay hamamlar hakkında yazdıklarım burada)

Gay sevgili arayışı ve güven

Sevgili arayışı biraz karmaşık bir olgu. Çünkü kadın kadına veya erkek erkeğe de olsa ‘sevgili işi insan işi’ nerede bulacağımızı da asla bilemeyiz. Öyle yada böyle parklarda, hamamlarda, kulüplerde veya farklı gay uygulamalarında sürekli yeni insanlarla tanışıyor olabiliriz. Ancak bizim arayışımız bir sevgili bulmak. Karşımıza çıkan kişilere dikkat etmemiz gerektiği de ayrı bir mesele değil mi?

İnsanları biraz tanımak sevgili arayışında iken en sağlıklı davranış olacaktır. Uygulamalar veya fiziksel hayatta, parkta bahçede tanıştığımız insanlardan emin olamayabiliriz. Bu yüzden kişilerin sosyal medya hesapları Facebook Twitter Instagram profillerine bakmak isteriz. Böylece kişilerin güvenilir olup olmadıklarını anlamaya çalışırız. Kendimizi güvende hissetmek için gayet mantıklı bir davranış.

gay sevgili arıyorum

Ancak ne karşımızdaki kişi ne de bazen kendimiz, fake olmayan, gerçek hesaplarımızı yeni tanıştığımız insanlarla paylaşmak konusunda çekimser olabiliyoruz. Haklıyız da! Özellikle partner arayışında insanlar genel olarak sahte hesaplarla sosyal medya hesaplarını kullanıyorlar. Bu durumda ilişkide güven tartışmaya çok açık. Dedim yukarıda da nerde işsiz güçsüz var gelir bizi bulur diye 🙂 Tabı bu bir benzetme. İşin bu ince detaylarının olduğu kısımda çözümü kendimiz bulmamız gerekiyor. Çünkü ciddi düşünen, çekincesi olmayan kişilerin gerçekten ciddi bir profili mutlaka olacaktır. Eğer yoksa bu kişi haklı sebepleri olan veya asla gay sevgili bulma çabasında olmayıp eşcinsel ilişkiyi sadece fantezi boyutunda yaşayan gizli bir eşcinseldir. Bu size uyarsa anın tadını çıkarıp arayışınızdan vazgeçmemeniz gerekir.

Kimliğimizi bulduğumuz için sevgili istiyoruz

Doğruyu söylemek gerekirse eşcinsel kimliğimizi ilk fark ettiğimiz dönemlerde hepimiz gizli eşcinsel gibi yaşadık! Zaman geçtikçe bunu bireysel olarak aştık. Kimisi trans olduğunu fark etti travesti oldu kadın oldu kimisi de genç yaştaki aşırı zırıl halinden vazgeçip erkeksi bir hal aldı. Herkesin kendini keşfetme hikayesi vardır eminim. Kimilerimiz kendini ve ne istediğini bilirken kimileri duygularını fantezi boyutunda hapsedip sonsuza dek gizliliği tercih etti. Gizlilik ayrı mesele hiç girmiyorum. Bu detayın önemi de yok zaten. (gizli eşcinsellik için ayrı bir yazı var ona bakın lütfen)

Peki ciddi gay ilişkileri arayışında bizim için en sağlıklı olanı hangisi? Kimliğini ‘açıkça’ (come out yapmış kişiler) yaşayan kişileri yani buna hazır olan sevgili adaylarını mı aramak gerekiyor? Ya da kendini kabul etmemiş ve bir çok sebepten olayı sadece fantezi boyutunda yaşayanlarla anlık şeyler yaşayarak mı devam edeceğiz? Olaylar karışık biliyorum o yüzden hiç ilişki koçu gibi davranıp akıl vermeyeceğim. Kendini bilen bir lubunya veya aktif veya pasifsen zaten benden akıl almaya muhtemelen ihtiyacın da yok.

Sevgili arayışı ve partner arayışı

Gay sevgili bulma meselesi özellikle ülkemizde ve ayrıca eşcinsel evliliklerin yasal olduğu ülkelerde dahi, bir hayli karmaşık ve çapraşık bir mesele. Çünkü ülkemizde eşcinsellik halen büyük bir tabu ve eşcinsellerin kendileri bile bu tabuyu yıkabilmiş değiller. Gizliler var aleniler var, görünürlük çabası içinde olanlar var veya bazıları için çekinecekleri daha bir çok konu.

Kendini kabul etmiş ve ne istediğini bilenler için durum daha az karmaşık. Sevgili arayışı dediğimiz şey tam olarak ne? Dedik ya eşcinsel erkekler bile sevgili hayatını henüz benimsememiş ve olayı sadece fantezi veya cinsel haz boyutunda değerlendiriyor. Zihniyet öylesine baskılanmış ki, bireyler kendi olmak ne demek bunu bile çözemiyor. Çünkü çok fazla öğrenilmiş toplumsal kodlar var. Bu tür erkeklerin çoğu sevgili arayışından ziyade seks partneri arayışında. Bu konuyla ilgili uzunca bir yazı yazdım Ve eşcinsel erkeklerin çok eşliliğini ve evli eşcinsel erkekler konusunda değindiğim yazı burada https://lgbtarkadaslik.com/escinsel-erkekler-evli-escinseller-cokeslilik/

Sevilmeyi hak etmeme alt bilinci – Cinsel kimliğini azad et veya tamir et

Evet karşımıza değişik insanlar çıkıyor veya renkli cinsel hayatlarımız da oluyor olabilir. Ama nedense bi türlü bir kişiyle sürekli olarak bir sevgililik yaşayamıyoruz. Öte yandan yakın veya uzak değişik çevrelerde yıllardır birlikte olduğunu gördüğümüz gay sevgilileri görüyoruz. Özellikle de sosyal medyada! Sonra kendi kendimize ‘benim neden sevgilim yok’ diye düşünüp iç çekiyor da olabiliriz. Hatta bazen sevilmeyi hak etmediğimiz alt psikolojisi de baskın çıkar ama fark etmeyebiliriz. Bunun en temel sebebi eşcinsel kimliğimizle alakalı yaşadıklarımız ve geçmişten gelen karmaşıklıklar. Eğer eşcinsel kimliğinizle alakalı rahatsızlık duyuyorsanız bunu kesinlikle bir terapist ile çözmeniz gerekiyor. Çünkü, aile, arkadaşlar ve kısacası toplumu göz önünde bulundurup cinsel yaşam tarzımızı anormal olarak görmek öğretilmiş! Bu durum alt bilincimizi sürekli olarak ‘sevilmeyi hak etmiyorum’ veya ‘bu toplumda olmaz’ gibi ince düşüncelerle olumsuz yönde besleyebilir. Kendini kabul etmek ve herkesi karşına almak ciddi bir meseledir keza.

Sevgili arayışına depresif yaklaşma ve bazen anı yaşa

Bazı yalnız kalpler duygusallıktan ödün vermeden nasıl gay sevgili bulurum diye aramaya devam ediyor ve bu arayış asla utanılacak çekinilecek bir durum değil. Evet hayatımızda ciddi bir sevgilimiz olsun istiyoruz ama bu arayış karşımıza çıkanlarla bir şeyler yaşamayacağımız anlamına gelmez. Yani bu durumu kendimiz için, cinselliği yaşamaktan alıkoymak olarak değerlendirmemeli veya abartıp kendimizi daha fazla depresyona sokacak hale dönüştürmemeliyiz. Bunu belirtme ihtiyacı duyuyorum çünkü eşcinsel birliktelikler veya sevgili bulma sürecinde aklımızı çelen şey, son zamanlardaki gay uygulamaların sağladığı kolaylıktan ötürü alternatif bolluğu. Alternatif bolluğu olunca da kimse burnundan kıl aldırmıyor. Hal böyle olunca sevgili bulma işi çıkmaza giriyor. Ancak bunun seni depresif yapmasına izin verme ve anı yaşa.

Buraya kadar yazdıklarımı baz alırsak, maalesef nerede nasıl sevgili bulurum sorusuna istinaden hiç kimse size tam olarak yardımcı olamaz. Basitçe ve doğal olarak parklar bahçeler hamamlar veya gay uygulamalarını örnek verdik. Ancak sevgili arayışında tamamen yalnız olduğunuzu unutmayınız. Çünkü sevgili olmak çok özel bir durum. Biraz abartı bir örnek vereyim. Bizim toplumumuzda bir kız isteme olayı var ya. İşte bunun yerine ‘gay isteme’ kültürünün gelmesi için en az 100 yıl gerekir. Türkiye’de eşcinsel evlilik yasallaşsa dahi kız isteme kültüründe olduğu gibi sosyo kültürel bir oluşum beklemiyoruz. E tabi bu durum bir şeyler yapamayacağınız anlamına da gelmez 😘❤️ Madem aşk bu kadar önemli, aramaktan vazgeçme. E tabi buna çok kafayı takıp içsel bir soruna dönüştürmemek gerek. Özgür ol kendin ol bu başlangıç için yeterli. Hatta evrene seslen belki işe yarar

YAZAR BİLGİSİ
Merhaba, blogumuza yazar olarak katılmak ve içerik göndermek için kayıt olmanız yeterli. Veya başka soruların varsa angelsturkiye@outlook.com adresimizden iletişime geç. ;)
YORUMLAR

Bir Cevap Yazın

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Translate »