Gay arkadaşlık uygulaması Angels Google aramalarında

Gay arkadaşlık ve sohbet sitesi Angels Google’dan çok daha fazla trafik alıyor. Gay arayış, tanışma ve ciddi ilişki konseptiyle öne çıkan projemizi bir değerlendir.

27.10.2021
Gay arkadaşlık uygulaması Angels Google aramalarında

Gay arkadaşlık ve sohbet topluluğu AngelsTurkiye her bölgeden insanlarla tanışıp sohbet edebileceğiniz bir topluluk projesidir. Halen katılmadıysan mutlaka dene. Size ait olmasını istediğiniz bir kullanıcı adı varsa tükenmeden almanız tavsiyedir. Çünkü google aramalarında görünürlüğümüz gittikçe artıyor ve sana ait olmasını istediğin kullanıcı adını kaçırabilirsin :). Ayrıca sohbet servisimiz yazılım dünyasında geride kalır türde değil. Yeni özellikler gelmeye devam ediyor. Ve dolayısıyla topluluk da bu oranda büyüyor. Kameralı ve sesli sohbet özelliklerinin yanı sıra AngelsTurkiye artık canlı yayın özelliğine de sahip. (çok yakında) Topluluğun bunu seveceğini düşünüyoruz.

Sadece ülkemizde değil dünyanın bir çok bölgesinde benzeri gay arkadaşlık, lezbiyen arkadaşlık, gibi hizmetler sunan sohbet sitelerinin sayısı artıyor. Bununla birlikte değişik konseptlerle de karşılaşabiliyoruz. Bunun sebebi, insanların daha başka ortak özellikleri olan topluluklarda partner aramayı istemesi. Artan talebe yetecek kadar arkadaşlık siteleri var. Hatta seçenek çok fazla. Öte yandan kullanıcılar da bu arkadaşlık sitelerine bazen reklamlarla, çoğunlukla da anahtar kelimeleri aratarak ulaşıyorlar. Biz de topluluğumuz için bunu yaptık. Eşcinsel erkeklerin en çok aradığı kelimelerde ilk sıraya gelerek topluluğumuzu büyütmeye devam ediyoruz. Bütün anahtar kelimelerde ilk sayfa değiliz ama bir çoğunda ilk sayfadayız. Böylece arama sorgunuza denk düşen partnerlerle tanışma ihtimaliniz daha yüksek. Burada sohbet edecek insanlarla karşılaşacağınıza emin olun. Biz daha çok ciddi ilişkiler veya aşkı bul diye uğraştık ama gerisi sana kalmış. 2018’den bu yana içerik üretim yöntemiyle aranma kelimelere odaklanan gay tanışma sitemizin nüfusu 10 bine yaklaştı.

Gay arkadaşlık projemizin kelime optimizasyon süreci

Arkadaşlık siteleri projeleri için görünürlük kazanmanın en etkili yolu tabiki de reklam. Ancak en hit kelimeler olan, ‘arkadaşlık siteleri’ ‘arkadaşlık sitesi’ ‘ücretsiz arkadaşlık sitesi’ gibi kelimelerin maliyetleri çok fazla. Üstelik, uçak biletlerinin saati saatine değişen bilet fiyatları gibi bu kelimelerin tıklama maliyetleri de değişiyor. Bu değişim ise en çok rağbet gören kelimelerin hangisi olduğuna göre belirleniyor. Ancak genel olarak en pahalı kelimeler bu paragrafta bahsettiklerim. Bunun akabinde ise onlarca diğer kelime çiftleri değişik sorgularda aranıyor. Arkadaşlık sitesi ve arkadaşlık siteleri kelimeleri için ortalama ücret tıklama başı 3 ila 10 tl arasında değişiyor. Ayrıca bizim anahtar kelimelerimiz ‘arkadaşlık siteleri’ değil. Sohbet topluluğu için gay erkeklerin en çok aradığı kelimeleri hedef aldık.

Gay partner arayış kelimeleri

Google’da Gay arkadaşlık, gay sohbet, kameralı gay arkadaşlık gibi anahtar kelimeleri yazarak çeşitli sohbet sitelerine ulaşmak mümkün. Bu kelimeler AngelsTurkiye projemizin de anahtar kelimeleri. Bu kelimelerin çoğu da hatırı sayılır düzeyde aranıyor. Bu yüzden projemiz için tüm optimizasyonları Google’a ve bu kelimelere göre yaptık. Ancak, kampanyanlar oluşturup reklam vererek bu kelimelerde görünmek için farklı maliyetler söz konusu. Projemiz büyük oranda ücretsiz olduğu için ücretli reklam kısa vadeli planlarımız arasında yok. Ancak arayış kelimelerine odaklanarak arama motorunu kullanan kesimden binlerce ziyaret alıyoruz.

Gay sohbet projemiz için aranma hacmi olan kelimeler

Özellikle eşcinsel erkek ve LGBT bireylerin arama sorguları; ‘Gay arkadaşlık, gay sohbet, gay sohbet siteleri, kameralı gay arkadaşlık, veya değişik kelime çiftleri. Yer yer hiç beklenmedik arama sorguları da dahil olmak üzere benzeri kelime çiftleri listenin başında. Bu paragrafta bahsi geçen gay arkadaşlık ve gay sohbet kelimeleri ‘arkadaşlık sitesi – arkadaşlık siteleri‘ kelimeleri kadar pahalı olmasa da, tık başı 1–2 TL ve değişken fiyatlar biçilmiş. Bunu biliyoruz çünkü projenin başlangıcında reklam verdik. Toplamda yüz tıklama için 50 lira ve100 liraya kadar bir fiyat aralığı söz konusu. Bu da ayda 1500 TL ile 3000 TL arası bir reklam bütçesi gerektiriyor. Projemiz üyelerinden destek görmeye başladığı zaman tabiki reklam vermek planlarımız arasında. Ancak bu tür sorgularda arama yüzlerle değil binlerle ölçülür yani maliyet bundan çok daha fazla.

Bu aşamada ücretsiz gay sohbet ağ projemiz için hedef odaklı kelimeler ister istemez bu maliyetten sıyrılmanın tek yolu. (Buna seo optimizasyonu diyoruz) Seo’nun ücretli olanı da var ücretsiz olanı da. Seo aracılığıyla, reklamlar dışında organik aramalarda sıralamanın en üstünde olmak ciddi bir fark katacaktır. Bu daha fazla topluluk üyesinin bir arada olması ve senin için daha fazla keyifli sohbet ve tanışma fırsatları demektir.

Gay arayış kelimelerinin Google aranma marjı

Alttaki galeride gay erkekler tarafından en çok aranan bir kaç kelimenin aranma marjını ve söz konusu kelimenin görsellerini ekledik. Bu kelimeler yüzlerce kelime çiftinin sadece bir kısmını temsil ediyor ve bu tablo sürekli değişiklik gösteriyor. Projemiz yüzlerce farklı kelime çiftinden de sürekli trafik aldığı için ziyaret ve abone sayımız gittikçe artıyor. Bir an önce katıl ve kullanıcı adını kaçırma.

Popüler Gay arkadaşlık siteleri sıralamada yok mu?

Özellikle partner arayışında aradığınız kelimeye istinaden en üstte olan sitelere tıklamak makul bir karar. Doğal olarak kalabalığın orada olmasını bekleriz. Ancak bu doğru kişiyi orada bulacağınız anlamına da gelmez. Çünkü doğru kişinin nerede karşımıza çıkacağını asla bilemeyiz. Ancak, yukarıda da bahsi geçen ‘gay arkadaşlık’ – ‘gay sohbet sitesi’ ve benzeri gay arayış kelime çiftlerinde, arama sorgularında en üstte görünmediği halde en popüler olan sitenin hangisi olduğunu bilmeyen yoktur. Bazı popüler gay uygulamaları arama motorlarında veya bazı kelime çiftlerinde en üstte olmaya ihtiyaç duymaz. Çünkü bu projeler milyonlarca dolar maliyetinde olan dev projelerdir. Ancak bu durum diğer gay, Lgbt arkadaşlık siteleri için tam olarak bir tehdit değil. Örneğin siber alem arkadaşlık sitesini duymuşsunuzdur. Sizce siber alem, Tinder arkadaşlık uygulamasını bir tehdit olarak görür mü? Veya siber alemi Tinder ile kıyaslamak doğru olur mu? Tinder’ı da Facebook ile kıyaslamıyoruz değil mi?

Çünkü insanların, sanal ortamda, genel olarak sitelerin konseptine göre şekil aldığı bir kitleye dönüşmeleri söz konusu. Yani insanlar ortak noktalarının olduğu topluluklarda partner aramayı tercih ediyor. Biz konsept olarak ciddi ilişkileri baz aldık ve emin olun bunu arayan çok fazla insan var. Bu bağlamda Projemizin, anahtar kelimelerde skor elde etmesi, iyi bir hizmet vermesi ve özellikle de aşkı bulmanız için yapıldığını bilmenizi isteriz. Üstelik tamamen ücretsiz olup sadece Google reklamlarıyla çalışmakta.

YAZAR BİLGİSİ
Merhaba, blogumuza yazar olarak katılmak ve içerik göndermek için kayıt olmanız yeterli. Veya başka soruların varsa angelsturkiye@outlook.com adresimizden iletişime geç. ;)
YORUMLAR

Bir Cevap Yazın

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Translate »