Başkasının fotoğrafını kullanmak nedir ya? Çok ezikçe

22.10.2021
Başkasının fotoğrafını kullanmak nedir ya? Çok ezikçe

Başkasının fotoğrafını kullanmak nedir ya? Ne ayıp ne ezikçe bir şeydir o! İnsanın biraz kendine güveni olacak yani…Yani bir insan herhangi bir sosyal ağ veya arkadaşlık sitesine katılırken neden başkasının fotoğrafını kullanmak ister? Neler var neler… Bunun gizlilikle alakalı olduğu çok aşikar bu ok! Ancak sorun sadece gizlilik değil! Kişinin kendine güveni de ayrı bir problem. Burada biraz ezikleme var kusura bakmayın :). Ve bu ezikleme naçizane çoğunlukla erkekler için geçerli. 🙂

Erkekler özellikle iletişimde çok problemli. Kötü olan şahsiyet değil dikkat! Hovarda ruhlu olmalarından ötürü kendilerini kontrol edemiyorlar ve işler sarpa sarıyor çoğu zaman :). Problemliler derken de zaten bunu kastediyorum. Yani özel ilişkilerinde problemliler demek istiyorum. Ve ayrıca bu problemlerin en temel sebebi de yalancı olmaları. Bazıları yalan söyleme konusunda çok iyi ancak çoğunluğu yeterince iyi değil. Yani mesela kadınlar yalan söyleme konusunda daha başarılıdır. (Kimse üstüne alınmasın.)

Bu erkeklerin problemlerinin psikolojik analizini yapıp bu yalanın altında neyin yattığını da araştıramayız. Öte yandan karşımıza çıkan her insanı yeterince tanıma fırsatımız da olmuyor. Hani bunları söylerken tek gecelik ilişkileri de baz alıyorum uzun süreli ilişkileri de. Yani kızlar yemez be! Yalanlarla nereye kadar? (‘Kızlar’ kelimesi anlam olarak full pasif gay’leri de kapsıyor bunu da belirteyim.)

Yalancı erkeklerin masum yalanları tolere edilebilir

Erkeklerin yalancı ve övünmeyi sever türde olduklarını bilmeyen var mı? Özellikle de etrafında kur yapabileceği bir partner varsa nasıl olduklarını bilirsiniz. Kürleer, yalanlar falan havalarda uçuşur! 🙂 Göğüslerini kabartarak konuşurlar falan bazen. Vs… detayları geçiyorum biliyorsunuz zaten. (Ayrıca o tür mantiler gerimi but tutuzlar alıkma lülü 🙂

Şimdi kadınlar yalan söylemez mi veya problemli değil mi diyeceksiniz! Tamam o da tartışılır. Hatta, özel ilişkilerden, özellikle de tanışma uygulamalarındaki erkeklerin davranışlarından bahsettiğimi de ekleyeyim ki bir birimizi daha rahat anlayalım! Bu tür ortamlarda, sözde gizlilik çerçevesinde erkekler, kadınlardan daha sıkıntılıdır aslında. Bazıları başkasının fotoğrafını kullanmak daha güvenlidir diye düşünür mesela kafasına göre. Hatta, yer yer özellikle yakışıklı birinin fotolarını seçerler 🙂 Yalan dolu havalı profil yazıları falan derken işte klasik muhabbetler… Kadın resmi kullanan bile var! İlgiye mi açlar acaba bilemedim ki 🙂

Başkasının fotoğrafını kullanmak kadınları ve pasifleri etkilemez

Sosyal medyada masumane bir şekilde bir kızı veya pasifi etkilemek için atılan yalan çok naif bişe. Bunda sorun yok. Ama dedim ya kızlar yemez öyle fazla abartı yalanları! O devir bitti. Yalan atın da bahsettiğimiz o masum çizgi de kalsın! Hatta kızlar bu tür masum yalanlardan hoşlanabilir de. O da ayrı bir hikaye… Ancak iletişiminzde kendiniz olma konusunda net olmazsanız işler değişir. Kızlar bunu kolay kolay yemez dedim ya!

Öncelikle şunu hemen belirteyim; Başkasının fotoğrafını kullanmak çok ezikçe bir şey… Bir erkek kendi olmayacaksa bir arkadaşlık sitesine girmesin o zaman! Yani girecekse de resim kullanmasın arkadaşım! Sen sonuç olarak Instagram Twitter’da vs bunları kendin olmak için kullanmıyor musun? E tabi kullanıyorsun da fake hesapların da var biliyorum ben alıkma 🙂 Ama fake hesaplarında da kendin olabilirsin. Çok yakışıklı olmana gerek yok. Sırf bu yüzden başkasının fotoğrafını kullanmak bence çok bencilce. Bu senin kendine de saygın olmadığını gösterir. (gizli not: öte yandan erkeklerin başkasının fotoğrafını en çok da gay uygulamalarında kullanıyorlar kadı erkek sitelerinde bir tık daha rahatlar)

Düşünsene…! Bir kızı veya bir pasifi aslında sen olmadığın bir resimle etkilemek hoş mu? Belki gerçek görüntünü koysaydın da senden hoşlanırdı… Ne biliyorsun? Olamaz mı? Kızlar veya pasifler öyle aman aman da yakışıklı olsun diye takıntılı değildir yani. İstinaslar tabiki kaideyi bozmaz! Ancak bir erkeğin kendine en çok yakışanı kendisi olmasıdır. Ne olursan ol, kendini tüm gerçekliğinle yansıttığın zaman daha sağlıklı ilişkiler kurarsın. Çünkü doğruların görünmez orduları vardır. Belki birileri senin bu ordularına aşık olur.

Hetero olduğunu söyleyen erkekler neden gay uygulamalarını kullanır? Veya çöpçatan sitelerinde, havalı profil yazılarıyla kişiler neyi ispatlamaya çalışır? Peki erkeklerin pasifleri etkilemek için en çok neye dikkat etmesi gerekir? Detaylar için link verdiğim yazılara tıkla. Bomba detayları bilmek belki işine yarar ne dersin?

YAZAR BİLGİSİ
Merhaba, blogumuza yazar olarak katılmak ve içerik göndermek için kayıt olmanız yeterli. Veya başka soruların varsa angelsturkiye@outlook.com adresimizden iletişime geç. ;)
YORUMLAR

Bir Cevap Yazın

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Translate »