Bakirköydeki Perili Köşk (Resneliler Köşkü)

27.03.2021
367

Bakırköy’deki Perili Köşk

Bakırköy’de, civarda resmini çekecek ilgimi çeken güzel bir şeyler var mı diye bakınırken bir baktım bir zamanlar haberlerde yayınlanan perili köşk. Resimleri çektikten sonra civarda yaşayan bir arkadaşımla paylaştım. Hemen bana buranın haberlere bile çıkan perili ev olduğunu söyledi. O dakikadan itibaren bedenimi korku saldı (kür). Farklı tarihlerde farklı telefonlarla çektiğim görseller galeride. Bakırköy’deki perili evin hikayesini bu linkte kısaca anlatmışlar https://www.lacivertdergi.com/dosya/2017/09/13/perili-koskler-gizemli-apartmanlar-ve-ilginc-hikayeleri

Evin perili olduğunu bilmiyordum ama söylenenlere göre bu evde garip olaylar oluyormuş. Yani öyle olduğuna inanılıyormuş. 

Yıllar yıllar önce bu köşkte 2 kardeş yaşıyormuş. Kardeşler öldükten sonra köşkte esrarengiz olaylar yaşanmış. Asıl ilginç olan ise bu köşk yılda bir kez 5 saniyeliğine kaybolup yeniden ortaya çıkıyormuş. Yapılan sokak röportajında  kadın bu evin perili olduğunu söylüyor 🙂 E tabi spekülasyondan başka bir şey değil. 

Resneli Niyazi (subay) isimli bir komutanın eviymiş. Niyazi Bey 31mart’ta Selanik’ten İstanbul’a gelen orduların içinde görev alan bir Türk komutanmış. 100 yıllık olduğu da bir diğer detay

Bu arada perili köşkle alakalı yapılan aramalar sırasıyla şöyle 🙂 

YAZAR BİLGİSİ
Merhaba, blogumuza yazar olarak katılmak ve içerik göndermek için kayıt olmanız yeterli. Veya başka soruların varsa [email protected] adresimizden iletişime geç. ;)
YORUMLAR

Bir Cevap Yazın

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Translate »